volume_up
  • cover play_arrow

Radio Megaton Radio Megaton..

PORAZ Varteks promašio prigode na početku, domaćin kaznio iz kontranapada

Bumbari su u subotu poraženi, rezultatom 2:0 u Grubišnom Polju, u utakmici koju su bolje otvorili, ali domaćin ih je ‘presjekao’ kontrama i s dva pogotka stigao do pobjede.

Nogometaši Varteksa u Grubišnom Polju su istrčali ponovno u identičnoj formaciji kao protiv Garića, s 3-5-2, gdje je ozlijeđenog Jakupaka, koji će po svoj prilici propustiti dobar dio sezone, u prvih 11 upao Matija Katanec!

Veliko pozitivno iznenađenje za navijače Varteksa, jer konačno su potpisali ovog braniča, koji je trenirao s klubom od prvog dana priprema. Radi se o 34-godišnjem Varaždincu, s preko 250 nastupa u prvim ligama Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Mađarske i Rumunjske, i koji ima čak i šest europskih nastupa za Zrinjski.

Varteks je krenuo dobro, već u 3. minuti Havojić s 30-ak metar pokušava lob udarcem, ali lopta odsjeda u prečki. Imao je nedugo potom prigodu i Matija Kanceljak, a onda tik pred ‘hlađenje’ na polovici prvog dijela, i odlična prigoda Glavice.

Bumbari su bili bolji, ali domaćin je prijetio kroz kontrapanade, a jedan takav odsjeo je u mreži. Naročito su opasni bili po lijevoj strani, a iz jedne takve akcije Pleić prolazi, dolazi praktički do linije, i zavrče u sredinu, gdje je Kolumbijac Zuniga najspretniji.

Igrače Dražena Beseka kao da je šokirao primljeni pogodak, pa su odmah nakon njega domaćini složili još dvije šanse, a opet prijete Pleić te Zuniga. Varteks je imao dominaciju na terenu, ali Bilogora j povećala prednost do odmora. Nakon jednog kornera, i novog asista Pleića, Hajdarović je najviši u skoku, za 2:0.

Minutu prije odmora krasna akcija Varteksa, lopta u dubinu, prijem utrčalog Kanceljaka i pogodak u malu mrežicu, ali drugi pomoćni Selenić označuje – zaleđe. Bumbari prosvjeduju, ali što je tu je, nedugo nakon toga sudac pokazuje put u svlačionicu.

U nastavku Besek kreće izmjenom Havojić – Hrastić, a i dalje gledamo sličnu sliku. Varteks ima loptu u nogama, ali ne uspijeva previše zaprijetiti. Gosti se sada još lakše brane, jer imaju dva gola prednosti, i sve su sigurniji, a radi se o iskusnoj i dobroj ekipi. Čak su i prijetili sve više, s obzirom da Bumbari sve karte bacaju u napad te ostavljaju sve više prostora iza sebe.

Iz jedne takve prigode, u 65. minuti, trener-igrač Željko Ostrman, prebacuje vratara Banfića, ali srećom po navijače gostiju, i gol. Nekoliko minuta kasnije i odlična prigoda za Hrženjaka, koji bježi domaćinima ali daje si predug ‘for’.

Veliko uzbuđenje u 86. minuti, i čini se, ponovno pogrešna odluka sudaca, Glavica je povučen u trenu kada samo treba ugurati loptu u prazan gol, na ubačaja Kanceljaka, no sudac ostaje ‘nijem’.

– Zaslužena pobjeda domaćina, iz jednostavnog razloga jer mi kod 0:0 nismo iskoristili tri situacije i poveli. Jednostavno danas nismo bili dorasli utakmici, prihvatili su moji igrači igru koju je domaćin nametao, s puno prekida, priče, simuliranja. Nismo bili danas pravi da možemo izvući bolji rezultat – istaknuo je trener Besek.

Bumbari su tako stigli do prvog poraza u sezoni, a nema prevelikog vremena za tugovanje, jer već u srijedu u 16:30 slijedi jedna od ‘utakmica godine’, pretkolo domaćeg kupa u Pretetincu, protiv Međmurca. A onda za subotu, još jedan klub iz susjedstva – Nedelišće.

Bilogora 91 – Varteks 2:0 (2:0)

Glavni sudac: Nikola Kristić (Ćeralije), pomoćni suci: Marijo Lješčak (Gornje Bazje), Hrvoje Selenić (Slatina).

Strijelci: 1:0 Zuniga (31), 2:0 Hajdarović (39).

Bilogora 91 – Gabranović, Horvat, Matjanić, Hajdarović, Ostrman, Zuniga (od 84. Pačko), Pleić, Matić (od 72. Kunštek), Marušić (od 46. Škojo), Araujo Guedes (od 84. Stanić), Vicić (od 46. Plavšić). Trener: Željko Ostrman.

Varteks – Banfić – Telebar, Ptiček, Katanec – Mihalinec, Matova, Kukec, Glavica, Kanceljak – Havojić (od 46. Hrastić), Hrženjak (od 74. Lukačić). Trener: Dražen Besek.

Nove vijesti

• PLAYLISTA
  • Razno

Na sastanku sa vatrogascima u Lepoglavi istaknute protupožarne aktivnosti i kapitalne investicije

Povodom mjeseca zaštite od požara, lepoglavski gradonačelnik Marijan Škvarić održao je sastanak s članovima Vatrogasne zajednica Grada Lepoglave i DVD-a Lepoglava, Kamenica i Višnjica. S obzirom da se u Hrvatskoj mjesec svibanj obilježava kao mjesec zaštite od požara, lepoglavski vatrogasci cijelog su mjeseca provodili niz aktivnosti usmjerenih na upozoravanje od opasnosti od požara. Jedna od češćih opasnosti svakako je loženje vatre na otvorenom, te je tom prilikom istaknuto kako su […]