play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Polupodzemni spremnici kao mogućnost odlaganja otpada u Varaždinu

Predstavnicima Grada Varaždina i komunalnog poduzeća Čistoća predstavljen novi model prikupljanja otpada u Varaždinu. Gradonačelniku Grada Varaždina dr.sc. Nevenu Bosilju i zamjeniku Miroslavu Markoviću, te Zoranu Svetecu direktoru Čistoće i njihovim suradnicima uz prezentaciju s podacima pokazani su ispred vijećnice sami kontejneri koji bi se mogli postaviti na lokacijama u gradu. Predstavljena je moderna tehnologija koja omogućava odvojeno prikupljanje različitih vrsta otpada, mjerenje prikupljenih količina i jednostavan način postavljanja u stambenim naseljima. Riječ je o tehnologiji prikupljanja otpada koja je već godinama standardizirana u Europi, a koju već koristi i nekoliko gradova u Hrvatskoj. Prezentacija je bila tek jedan korak u nastojanju aktualne gradske uprave da iznađe bolje i jeftinije rješenje za odlaganje otpada u stambenim zonama u Varaždinu.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Koncertom Magdalene Banfić otpočinju Dani ludbreške Svete Nedjelje

    Koncertom na solo gitari glazbene umjetnice Magdalene Banfić u srijedu, 27. kolovoza u 19 sati i 30 minuta u Dvorcu Battyanny, u Ludbregu danas otpočinje manifestacija „Deset dana ludbreške Svete Nedjelje“. Kroz deset dana trajanja manifestacije, od 27. kolovoza do 7. rujna, središte Ludbrega pretvara se u mjesto molitve, zajedništva i slavlja, ali i u živopisnu pozornicu ispunjenu pjesmom, druženjem, mirisima i okusima domaćih specijaliteta. U sklopu manifestacije održavaju se […]

    today27/08/2025 77

    0%