play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Paljenjem prve adventske svijeće počeo Mali Advent u Marofu

U blagdanski ukrašenom Novom Marofu, kod Kulturnog centra „Ivan Rabuzin“ u subotu je zapaljena prva adventska svijeća te je tako započeo Mali Advent u Marofu, u organizaciji Turističke zajednice grada Novog Marofa i Pučkog otvorenog učilišta Novi Marof. Nastavljena je tradicija započeta prije nekoliko godina, kojom Novomarofčani prigodno ulaze u vrijeme Došašća.

Blagoslov svijeće je predvodio fra Nikola Šantek koji je podsjetio da je Advent iščekivanje dana rođenja Isusa Krista, Božića, te da se u ove dane pripremamo da bi živjeli u miru, slozi i zajedništvu kako je potrebno u ovo zahtjevno vrijeme.

Prvu je adventsku svijeću zapalio gradonačelnik Siniša Jenkač.„Moramo vjerovati u sebe i onda ćemo lakše prebroditi probleme. Previše slušamo vijesti, opterećujemo se, postajemo depresivni. Pred nama je Božić, veselje i želim vam u tom duhu mira, zadovoljstva, zdravlja – čuvajte se i cijepite se – ljubavi, zajedništva. Zajedništvo nas je uvijek, a hrvatski narod to može posvjedočiti, sačuvalo i držalo na okupu. Neka nas čuva i dalje” – poručio je Jenkač.

Nakon paljenja svijeće koncert na otvorenom održao je Antonio Tkalec, kantautor i skladatelj moderne duhovne glazbe.

Renata Horvatić, voditeljica Turističke zajednice grada Novog Marofa, najavila je prigodne programe i sljedećih subota. „Kako smo najavili, idemo korak po korak. U planu je koncert KUD-a Marof, drugi manji koncerti, doček Djeda Mraza, programi za djecu. Sve ćemo to organizirati sukladno epidemiološkoj situaciji koju pratimo pa ćemo programe najavljivati za svaki tjedan posebno” – kazala je Horvatić.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Župan Anđelko Stričak ugostio počasnog hrvatskog konzula u Republici Mađarskoj Atilu Kosa

    Varaždinsku županiju posjetio je dr. Atila Kos, počasni hrvatski konzul u Republici Mađarskoj koji je na tu dužnost stupio 2018. godine. Podsjetimo, osim veleposlanstva u Budimpešti, Republika Hrvatska ima generalni konzulat u Pečuhu te konzulat u Nagykanizsi. U Županijskoj palači primili su ga župan Anđelko Stričak, njegova zamjenica Silvija Zagorec, gradonačelnik Grada Ludbrega Dubravko Bilić te privremeni pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i europske poslove Varaždinske županije Mladen Jakopović. Župan […]

    today03/03/2022 328

    0%