play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Osmi rođendan Impuls poezije u kafiću uz poznatu hrvatsku književnicu

Udruga Ritam misli i ove godine daruje Varaždincima i gostima čarobnu večer poezije. Osmi rođendan Impuls poezije u kafiću je svakako razlog za slavlje. Osamdeseti Impuls, program koji je postao zaštitni znak poetskih okupljanja u Varaždinu će obogatiti književnu scenu i donijeti još jednu večer za pamćenje.

 

U slavljeničkom Impulsu Ritam misli će predstaviti poznatu hrvatsku književnicu Marinu Šur Puhlovski,  plodonosnu autoricu, dobitnicu prestižnih nagrada, koja je objavila 7 romana, 6 zbirki pripovijetki, 2 putopisa, 2 knjige eseja, 2 knjige proza, zbirku pjesama.

 

Marina je žena britkog pera i snažnih riječi, žena ratnik. Njeno oružje je pero, a streljivo, riječi kojima dotiče najskriveniji dio naših strahova. Ne postoje prepreke pred kojima će se povući, naprotiv one su izazov za pisca i za ženu u njoj. Ženu izuzetno snažnog književnog izričaja.

 

U organizaciji udruge Ritam misli osam godina pulsira ljepota poetskog izričaja, Impuls poezija je zacrtala duboke tragove na kulturnoj sceni te svakim novim programom donosi svježinu na poetskoj slici grada. U proteklih osam godina predstavila je varaždinskoj publici autore iz cijelog svijeta. Između ostalih, slušali smo poeziju autora iz: Konga, Koreje, Sirije, Francuske, Italije, Mađarske, Belgije, Litve, Makedonije, Srbije, Virginije, Bugarske i drugih zemalja. Nezaobilazni su autori iz Slovenije i naravno hrvatski autori koji daju poseban pečat samom Impulsu.

 

U utorak, 27.rujna 2022. s početkom u 19:00 u Rock Art Caffeu proslavit ćemo osmi rođendan i otkrivati poeziju Marine Šur Puhlovski, te u poeziju prisutnih autora.

Slavljeničku večer će svojom glazbom upotpuniti glazbeni gosti, saksofonista Harry Pass iz Karlovca i mlada varaždinska glazbenica Lora Breški.

 

Poezija, uzvišen oblik književnosti donosi ljepotu misli i snagu riječi. Ona prkosi i upozorava. Ona je sveobuhvatna u svojoj širini i intimna u dubini čulnosti kažu moderatori i organizatori, te idejni začetnici Impuls poezije, Ljubica Ribić i Milan Novak učinit će i ovu večer posebnom.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Na državnoj cesti D2 poginuo biciklist

    Na državnoj cesti D2 između Petrijanca i Gornjeg Vratna došlo je do naleta teretnog vozila na biciklistu koji je nakon reanimacije preminuo na mjestu događaja, priopćeno je iz Policijske uprave varaždinske. Dio državne ceste je zatvoren za sav promet te se odvija obilazno. Očevid je u tijeku, te će se po njegovom okončanju saznati uzrok ovog tragičnog događaja.

    today29/04/2021 569

    0%