play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Općoj bolnici Varaždin više od 7,1 milijun eura za podmirenje dospjelih obveza prema dobavljačima

 

 

Općoj bolnici Varaždin odobreno je 7.128.384 eura iz državnog proračuna za podmirenje dijela dospjelih obveza prema dobavljačima lijekova, potrošnog i ugradbenog medicinskog materijala.

 

Sredstva su osigurana Odlukom Vlade Republike Hrvatske o isplati sredstava i namjenske pomoći zdravstvenim ustanovama radi podmirenja dijela dospjelih obveza prema dobavljačima lijekova, potrošnog i ugradbenog medicinskog materijala.

Ukupna vrijednost odluke iznosi 125,7 milijuna eura, a sredstva su raspoređena zdravstvenim ustanovama kojima je osnivač Republika Hrvatska te županijama za bolnice i druge zdravstvene ustanove kojima su osnivači županije.

 

Dodijeljena sredstva Opća bolnica Varaždin iskoristit će isključivo za podmirenje dospjelih obveza prema dobavljačima lijekova, potrošnog i ugradbenog medicinskog materijala, čime će se dodatno osigurati stabilnost poslovanja bolnice i kontinuitet pružanja kvalitetne zdravstvene skrbi pacijentima.

 

Ravnatelj Opće bolnice Varaždin Damir Poljak zahvalio je Vladi Republike Hrvatske i Ministarstvu zdravstva na dodijeljenim sredstvima.

 

Zahvaljujem Vladi Republike Hrvatske i Ministarstvu zdravstva na ovoj značajnoj financijskoj pomoći koja će nam omogućiti podmirenje dijela dospjelih obveza prema dobavljačima lijekova, potrošnog i ugradbenog medicinskog materijala. Ovim sredstvima se osigurava stabilnost poslovanja naše bolnice, kao i urednu opskrbu svim potrebnim lijekovima i medicinskim materijalom te kontinuitet kvalitetne zdravstvene zaštite naših pacijenata – istaknuo je ravnatelj Poljak.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Varaždinski branitelji u Oluji: Hrabrošću, odlučnošću i zajedništvom do slobodne Hrvatske!

    Varaždinska županija i Grad Varaždin, u koordinaciji s braniteljskim udrugama, prigodnim su programom obilježili Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja te 31. obljetnicu vojno-redarstvene operacije Oluja. Obilježavanje je započelo na Gradskom groblju u Varaždinu, gdje su izaslanstva kod Križa branitelja položila vijence i zapalila svijeće u spomen na sve poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje. Molitvu za poginule i preminule branitelje predvodio je velečasni Ivica Horvat. Program je […]

    today04/08/2026 6

    0%