play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Obnovljeni pješački mostovi na Plitvici kraj Varaždina

Pješački mostovi preko rijeke Plitvice kraj Varaždina su obnovljeni. Na jednom većem i dva manja mosta završeni su radovi na sanaciji mostova zbog dotrajalosti. Kako su mostovi sanirani imali su se prilike uvjeriti zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković, pročelnik Vlado Podbrežnički i Roberto Krajcer iz Upravnog odjela za gradnju i komunalno gospodarstvo.

Sanirana je drvena ograda velikog pješačkog mosta, pri čemu je izvršena demontaža kompletne dotrajale drvene ograde. Izrađena je i postavljena nova drvena rešetkasta konstrukcija ograde, što uključuje pripasivanje konstrukcije na postojeće metalne okove za fiksiranje na betonsku konstrukciju. Drvena građa je kompletno premazana u dva premaza lazurom za vanjsku upotrebu.

Na dva mala pješačka mosta su obnovljeni betonski temelji stupova hodne konstrukcije, podupiranje i preslagivanje nosive konstrukcije oba mala drvena mosta, te su izrađene i postavljene rešetkaste ograde pješačkih mostova. Također je drvena građa premazana u dva sloja lazurnim premazom.

Radove je izvela tvrtka Vlašić DN usluge d.o.o., vrijednost radova je 29.096 eura, a sredstva su u stopostotnom iznosu osigurana u proračunu Grada Varaždina.

Mostovi su sada sigurni za prijelaz pješaka i nisu namijenjeni za prijelaz vozilima. Obnovom mostova građanima Varaždina dostupna je uređena postojeća šetnica uz rijeku Plitvicu. Uz to, planira se i daljnje uređenje tog područja te izgradnja dodatne šetnice kao i biciklističkih staza.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Djelatnici Opće bolnice Varaždin osvojili ukupno prvo mjesto na Sindikalno-sportskim susretima zdravstvenih ustanova Hrvatske

    Na Sindikalno-sportskim susretima zdravstvenih ustanova Hrvatske, održanima od 10. do 14. lipnja 2026. godine u Zatonu, djelatnici Opće bolnice Varaždin ostvarili su povijesni uspjeh osvojivši ukupno prvo mjesto u ekipnom poretku. Susreti su ove godine okupili više od 1.800 sudionika iz 42 zdravstvene ustanove iz cijele Hrvatske, a glavni organizator bio je Hrvatski strukovni sindikat medicinskih sestara i tehničara. Tijekom pet dana natjecanja sudionici su se okušali u brojnim ekipnim […]

    today03/07/2026

    0%