play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Nastavljaju se radovi na uređenju pokosa i proširenju prometnice u Koretincu

Nakon što je u prvoj polovici ove godine završena prva faza projekta uređenja pokosa, zasjeka i oborinske odvodnje uz lokalnu cestu LC 25040 u Koretincu, krenuli su radovi na drugoj fazi projekta.

Ukupna vrijednost radova na ovoj dionici iznosi 140.793,38 eura, odnosno 1.060.807,72 kuna, od čega će Općina Maruševec sufinancirati 55.198,25 eura, a preostali iznos Županijska uprava za ceste Varaždinske županije.

Ugovor s izvođačem radova na 2. fazi projekta Niskogradnjom Veselnik potpisao je načelnik Općine Maruševec Mario Klapša koji ističe kako će se realizacijom svih planiranih zahvata proširiti navedena prometnica, urediti oborinska odvodnja, izgraditi nogostup te potporni zid radi sprečavanja daljnje erozije tla.

Također, urediti će se zemljani pokos radi poboljšanja ispunjavanja temeljnih zahtjeva mehaničke otpornosti i stabilnosti za cestu, a finalizacijom projekta poboljšat će se protočnost prometa i povećati sigurnost prometa vozila i pješaka, budući da se u neposrednoj blizini nalaze gospodarski subjekti – naglašava načelnik Klapša.

Završetak radova planiran je do kraja ovog mjeseca.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Kultura

    Promjena: “Krtice” igraju u maloj dvorani Arene Varaždin

    Današnja predstava „Krtice“ Kerekesh teatra koja se trebala održati u dvorištu Vile Bedeković u sklopu Špancirfesta, zbog najave lošeg vremena će se izvesti u Maloj dvorani Arene Varaždin s početkom u 20 sati i 30 minuta. COVID potvrde nisu potrebne, no obavezno je nošenje zaštitnih maski. Ulaznica za današnju predstavu još uvijek ima te će se moći kupiti na ulazu u Malu dvoranu po cijeni od 60 kuna.  

    today23/08/2021 90

    0%