play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

„Na kavu kroz vrijeme: Ludbreg nekad i sad“

U Muzeju grada Ludbrega ovog je četvrtka održan zanimljiv program pod nazivom „Na kavu kroz vrijeme: Ludbreg nekad i sad“, koji je okupio građane željne prisjećanja na prošla vremena i zajedničkog druženja.

 

Riječ je o novom projektu Muzeja grada Ludbrega kojim se nastoji aktivnije uključiti lokalno stanovništvo u rad muzeja, ali i prikupiti vrijedna osobna sjećanja koja svjedoče o životu u Ludbregu nekad. Program je vodio etnolog Robert Kapeš, koji je kroz opušten razgovor uz kavu potaknuo posjetitelje na dijeljenje vlastitih priča i uspomena.

Ovaj prvi susret održan je u povodu Dana Grada Ludbrega, čime je dodatno naglašena važnost očuvanja lokalne baštine i identiteta kroz zajedništvo i dijalog građana.

Uz fotografije iz muzejskog fundusa, ali i one koje su donijeli sami posjetitelji, sudionici su se prisjetili kako su nekada izgledale ulice i mjesta u gradu, ali i važnih životnih trenutaka. Posebno su evocirane uspomene na školske dane, prve poslove, nekadašnje ludbreške tvrtke, druženja i plesnjake, kao i obilježavanje Svete nedjelje koje je imalo posebno mjesto u životu građana.

Mnogi posjetitelji donijeli su i vlastite fotografije te ih podijelili s drugima, a dio materijala bit će digitaliziran i pohranjen u arhivu muzeja, čime će se dodatno obogatiti fundus i sačuvati od zaborava.

Programu je nazočio i Darko Jagić, predsjednik Gradskog vijeća grada Ludbrega. “Ovakvi susreti imaju veliku vrijednost jer povezuju generacije i čuvaju uspomene koje čine identitet našeg grada. Vjerujem da će ovaj projekt zaživjeti kao lijepa tradicija u Ludbregu” – pojasnio je Jagić.

Ovaj susret bio je prvi u nizu planiranih mjesečnih druženja pod nazivom „Na kavu kroz vrijeme“, a već sredinom travnja očekuje se novo okupljanje s novim temama i pričama iz ludbreške prošlosti.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Počinju radovi na uređenju Petkovečke hiže

    Gradonačelnica Grada Varaždinske Toplice Dragica Ratković potpisala je s direktoricom tvrtke Forum Toplice Martinom Žnidar ugovor o izvođenju radova na uređenju Petkovečke hiže u Petkovcu Topličkom.  Projekt obuhvaća sveobuhvatno uređenje objekta, uključujući obnovu sanitarija i sustava odvodnje, sanaciju i uređenje krovišta, izgradnju dimnjaka te ugradnju nove peći. Također, planirana je zamjena rasvjetnih tijela i dijela vanjske stolarije, kao i izvođenje soboslikarskih i žbukarskih radova te bojanje vanjske drvene fasade. Ukupna […]

    today27/03/2026 49

    0%