volume_up
  • cover play_arrow

Radio Megaton Radio Megaton..

Na Dravi je održan 20. Varaždinski kajak kanu maraton u organizaciji Kajak kanu kluba Varteks.

Starije kategorije veslale su na starom koritu rijeke Drave od mjesta Svibovec do kolnog mosta na rijeci Dravi na stazi dužine 10 kilometara, a kadeti su se natjecali na stazi dužine 1,5 kilometar. Nastupilo je 50 posada iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

Prva mjesta od Varaždinaca osvojili su u konkurenciji kajaka jednosjeda mlađa kadetkinja Leona Habek, kod kadetkinja Hana Valjak, kod kadeta Marin Bjeliš, u turističkom kajaku Damir Staneković, u kanu jednosjedu Emil Milihram, te u turističkom kanu dvosjedu Robert Rauš i Davorin Šestanj.

Drugo mjesto osvojila je u kajaku jednosjedu polaznica škole kajaka Lucija Plantak, polaznik škole kajaka Borna Valjak, mlađi kadet Andrija Novak, među kadetima Neo Vugrek, u turističkom kajaku Renato Habek, te posada Marko i Filip Staneković u turističkom kanu dvosjedu.

Treće mjesto osvojila je u kajaku jednosjedu polaznica škole kajaka Lea Vugrek, u kajaku kod kadeta Viktor Žmegač i u turističkom kanu dvosjedu Darko Tomašek i Igor Krajcar.

U kajaku kod kadeta nastupio je Domagoj Kracik koji se plasirao na 4. mjesto, Dino Zgrebec bio je 5., a Domagoj Cerovečki 6. Senior Michel Ivić plasirao se na 4. mjesto u kajaku jednosjedu.