play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Međunarodni susret u sklopu Interact Green projekta: Grad Varaždin u Nyíregyházi

Predstavnici Grada Varaždina kao nositelja projekta „Green infrastructure InterACTive management and regeneration tested through River Drava Forest Park in Varaždin – InterACT Green“, sudjelovali su od 15. do 17. rujna 2025. godine u službenom posjetu Nyíregyházi, Mađarska. Projekt InterACT Green usmjeren je na razvoj i implementaciju održivih zelenih rješenja u urbanim sredinama, uključujući online platformu za razmjenu iskustava te jačanje mreže dionika i transfer partnera. Site Visit je događaj koji omogućuje Transfer partnerima i Transfer stručnjacima učenje o inovativnim akcijama projekta iz različitih lokalnih perspektiva, kao i  izgradnju pouzdanih odnosa između gradova unutar projekta. Tijekom posjeta predstavljeni su pilot projekti i provedeni radni sastanci, interaktivne radionice i terenski obilazak, uključujući lokaciju planiranog pilot projekta i šumu Miyawaki u zoološkom vrtu Sóstó. Tijekom radionica posebna pažnja posvećena je promicanju ekoloških vrijednosti te korištenju digitalnih alata za upravljanje zelenim površinama. Sudionici su razmijenili iskustva s partnerima iz Kamnika (Slovenija), Sierra Espuña (Španjolska) i Nyíregyháze (Mađarska), koji su predstavili vlastite pilot akcije i planove provedbe. Predstavnici Grada Varaždina predstavili su napredak InterACT Green platforme i samog projekta te istaknuli važnost međunarodne suradnje za razmjenu inovativnih rješenja i jačanje održivih praksi u urbanim sredinama. Ovaj posjet dodatno je osnažio partnerske odnose i otvorio prostor za buduće zajedničke aktivnosti. Tijekom službenog posjeta, gradonačelnik Nyíregyháze Kovács održao je radni sastanak s predstavnicima Varaždina te  pozdravio sve sudionike na početku susreta.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Reakcija na novu većinu u Općinskom vijeću Općine Vinica

    Stiglo nam je priopćenje iz općine Vinica i načelnika Branimira Štimeca koje prenosimo u cijelosti: „Želim vas obavijestiti o nedavnim promjenama unutar Općinskog vijeća Vinica. Formirana je nova većina koju čini osam vijećnika. Oni su iz redova HDZ-a (vijećnici Gavrić, Kovačić i Mihalić), HNS-a (vijećnici Hohnjec i Rudančić), Stranke Nezavisni (vijećnik Jurič) te Nezavisne liste Božidara Levanića (vijećnici Levanić i Kovačić). Važno je napomenuti da su tri vijećnika iz dosadašnje […]

    today25/06/2025 282

    0%