play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Mališani Dječjeg vrtića „Bajka” posjetili Opću bolnicu Varaždin i upoznali se sa zanimanjima liječnik i medicinska sestra

Mališani Dječjeg vrtića „Bajka” iz Varaždina prošli su tjedan posjetili Opću bolnicu Varaždin u okviru projekta „Što rade mama i tata” koji provodi ovaj vrtić.

Riječ je o projektu kojim se djecu želi osvijestiti o odgovornosti poslova koje roditelji rade, a rad u medicini svakako je među najizazovnijim poslovima današnjice.

Posjetom u OB Varaždin djeca su dobila mogućnost pozitivnog iskustva sa zanimanjima liječnik i medicinska sestra. Djecu i odgajateljice vrtićke skupine „Bubamare” dočekali su ravnatelj Bolnice Damir Poljak, pomoćnica ravnatelja za sestrinstvo Željka Gajski te ostali djelatnici Službe za interne bolesti.

U opuštenom ozračju, djeca su baratala s medicinskom opremom poput stetoskopa, tlakomjera, toplomjera i slično. Zahvalni smo na ovoj prilici da djeca dožive bolnicu kao sigurno mjesto, a medicinske radnike kao ljude čiji je herojski posao paziti na naše zdravlje – poručili su iz Dječjeg vrtića „Bajka”.

Kako je rekao ravnatelj Damir Poljak, važna je suradnja između varaždinske Opće bolnice i lokalne zajednice.

Drago mi je što su nas posjetili vrtićarci i upoznali se s poslovima liječnika i medicinskih sestara, bio je to za njih jedan zanimljiv i edukativan dan. Važno je da djeca od malena znaju i osvijeste činjenicu kako se njihovi roditelji, ali i svi ostali zdravstveni djelatnici, susreću s izazovnim poslovima i da naporno rade, a s druge strane, nama je važno da budemo otvoreni za takve, ali i razne druge vrste suradnji. Vjerujem da im je bilo zanimljivo, a nama je drago što smo ih mogli ugostiti – poručio je ravnatelj Poljak.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Općina Maruševec i ove je godine osigurala poklone za svoje najmlađe stanovnike!

    Općina Maruševec i ove je godine osigurala poklone u povodu blagdana svetoga Nikole za svoje najmlađe stanovnike! Djeci koja pohađaju vrtiće te malu i osnovnu školu na području Općine Maruševec poklone će predati tete i učiteljice. Poklone za djecu koja pohađaju vrtić te malu i osnovnu školu izvan Općine Maruševec roditelji će preuzeti u ponedjeljak, 6. prosinca u vremenu od 7 do 15 sati na adresi Općine Maruševec, Maruševec 6. […]

    today26/11/2021 269

    0%