volume_up
  • cover play_arrow

Radio Megaton Radio Megaton..

Lidija Vrbanić u 12 sati istrčala 100 kilometara i 109 metara

U subotu 12.11.2022. s početkom u 8.00 sati, na stadionu Mladost u Zagrebu održano je 2. Prvenstvo Hrvatske u trčanju na 12 sati. Princip utrke je takav da trkači trče 1400 metara tijekom 12 sati. Trči se unutar stadiona po atletskoj stazi 400 metara i oko stadiona još dodatnih 1000 metara.

Ove godine je iz varaždinskih klubova trčala samo Lidija Vrbanić, članica TK Marathon 95 te je u 12 sati istrčala 100 kilometara i 109 metara, čime je ostvarila svoju želju za prvom stotkom na ravnom terenu (popravila prošlogodišnji rezultat za više od 8 km) te u ukupnom poretku zauzela 42. mjesto od 65 trkača te 14. mjesto od 24 žene. I ove godine uz nju su bili članovi kluba kao support, a koji su se itekako pokazali potrebnima, pogotovo u zadnjih 20 minuta utrke: Antun, Miroslav, Zlata, Nikolina i Andrej.

U ukupnom plasmanu pobijedio je Luka Videtić sa pretrčanih 148 km i 468 m (AK Ultramaraton Slovenija), dok je drugi bio Hrvoje Vlašić (AK Sljeme), sa 140 km i 420 m, koji je time bio prvi što se tiče Prvenstva Hrvatske. U konkurenciji žena pobijedila je Ines Jozić (Ultramaraton klub Mazator), koja je u ukupnom poretku svih natjecatelja bila treća s pretrčanih 138 km i 755 m, a čime je nadmašila svoj prošlogodišnju kilometražu i ponovno postavila državni rekord.

Nove vijesti

• PLAYLISTA
  • Sport

Kadetski prvaci Hrvatske u savateu na prijemu kod gradonačelnika

Gradonačelnik Grada Varaždina dr.sc. Neven Bosilj u utorak je u Gradskoj vijećnici primio članove savate kluba Fight Club Kovačić i trenere Marijanu i Sinišu Kovačića. Na prvenstvu Hrvatske za kadete koje se nedavno održalo u Garešnici, članovi Fight Cluba Kovačić osvojili su čak 16 medalja. Siniša Kovačić upoznao je gradonačelnika s odličnim rezultatima kluba. „Pandemija je nažalost malo zaustavila naše aktivnosti i natjecanja, ali do početka pandemije smo uzastopne 4 […]