play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Jana Kreš iz Svetog Ilije i Korina Uroić iz Varaždina prošle u The Voice Kids

Pred kraj prošle školske godine čak 1.300 djece iz različitih krajeva Hrvatske prijavilo se na najveće pjevačko natjecanje u zemlji – The Voice Kids. Među njima su bile i dvije djevojčice iz Varaždinske županije – Jana Kreš iz Svetog Ilije i Korina Uroić iz Varaždina.

Iako dolaze iz različitih mjesta, Jana i Korina poznaju se doslovno od najranijeg djetinjstva – zajedno su pohađale dječji vrtić Dječji svijet u Varaždinu. Tijekom vrtićkih dana, pa sve do predškole, družile su se svakodnevno, u vrtiću i izvan njega. Njihovo pravo prijateljstvo posebno je došlo do izražaja kada su zajedno upisale prvi razred u I. osnovnoj školi Varaždin.

Pjevanje im je odmalena bila zajednička strast te je često bilo dio njihove igre i svakodnevice. Iako su im se putevi lagano razdvojili kada je Jana nastavila školovanje u Svetom Iliji, prijateljstvo je ostalo jednako snažno, a djevojčice i danas dijele slične interese i vrijednosti.

Zato i ne čudi da su se, potpuno neovisno jedna o drugoj, obje prijavile na The Voice Kids – i obje prošle prvi predizbor. Od 1.300 prijavljenih, njih 250 dobilo je priliku nastupiti na prvoj, nesnimljenoj audiciji. Na televizijske blind audicije, koje su se krajem studenoga počele prikazivati na nacionalnoj televiziji, pozvano je oko 80 natjecatelja, a samo 48 ih je izborilo prolazak dalje. Među njima našle su se i naše mlade favorita.

Zanimljivo je da su se obje svidjele mentorici Vanni, pa su tako postale dio njezina tima.

Korina se predstavila pjesmom Bensona Boonea – “In the Stars”, dok je Jana s izvedbom pjesme Franke Batelić – “Sve dok sanjaš” prošla kao posljednja kandidatkinja večeri, simbolično zatvorivši blind audicije.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Kultura

    U Varaždinu zapjevala Márta Sebestyén, mađarska folklorna pjevačica, dobitnica Grammyja

    Varaždin je jučer bio domaćin završnoj manifestaciji mađarskog predsjedanja Višegradskom skupinom te je na svečanom koncertu „U srcu Europe“ ugostio Mártu Sebestyén, mađarsku folklornu pjevačicu, skladateljicu i dobitnicu Grammyja, jednu od najpoznatijih mađarskih glazbenih zvijezda te njezin ansambl. Veleposlanik Republike Mađarske, Njegova Ekselencija Csaba Demcsák u svom je pozdravnom govoru istaknuo kako smo svjedoci vremena u kojoj nam je više nego ikad potrebno jedinstvo, razumijevanje i tolerancija među narodima i […]

    today28/06/2022 352

    0%