play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Intervencijska vježba Memorijal „Darko Komes“ okupila 10 DVD-ova

U organizaciji Dobrovoljnog vatrogasnog društva Višnjica održana je 9. Intervencijska vježba Memorijal „Darko Komes“, koja je okupila deset ekipa iz različitih krajeva. Sudionici su sudjelovali u pokaznim vježbama natjecateljskog karaktera, demonstrirajući svoje vještine, spremnost i zajedništvo vatrogasne zajednice.

Natjecanju su nazočili gradonačelnik Grada Lepoglave Željko Šoštarić, predsjednik Gradskog vijeća Grada Lepoglave Robert Dukarić, pomoćnik županijskog vatrogasnog zapovjednika Ivan Putarek, predstavnici Vatrogasne zajednice Grada Lepoglave – predsjednik Mario Canjuga te zapovjednik Vedran Horvat. Među gostima su bili i predstavnici vatrogasne delegacije iz susjedne Slovenije, što je dodatno obogatilo međunarodni karakter događaja.

Vatrogasce je uvodno pozdravio gradonačelnik Željko Šoštarić, istaknuvši važnost memorijala koji se tradicionalno održava u čast prerano preminulog kolege i člana DVD-a Višnjica, Darka Komesa.
Ovakva natjecanja pomažu da se vatrogasci, osobito oni mlađi, što bolje pripreme za stvarne intervencije koje ih očekuju, ali i da međusobno razmijene dragocjena iskustva” naglasio je gradonačelnik, zahvalivši svim sudionicima na požrtvovnosti, predanosti i trudu.

Na kraju natjecanja svim su sudionicima uručene zahvalnice, dok su tri prvoplasirane ekipe DVD Petrovsko, DVD Jesenje i DVD Kaznionica u Lepoglavi primile pehare.

Ovim memorijalom još je jednom potvrđeno da vatrogasci, osim što čuvaju sigurnost svojih zajednica, njeguju prijateljstvo, solidarnost i sjećanje na one koji su ostavili neizbrisiv trag u vatrogastvu.

      

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Grad Varaždin spreman za integrirana ulaganja u urbano područje

    U organizaciji Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije, u utorak, 16. svibnja 2023. godine u Zagrebu je održana konferencija „ITU urbana agenda za RH do 2030.“ U sklopu konferencije ministar Šime Erlić, gradonačelniku Grada Varaždina dr. sc. Nevenu Bosilju kao i predstavnicima još 21 grada uručio je odluke o provođenju ITU mehanizma čime je Grad Varaždin i službeno postao ITU središte. Radi se o odlukama koje čine korak prema […]

    today17/05/2023 184

    0%