play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Foto: Povorka i izbor najljepše dječje maske u Klenovniku 

 

Klenovnik bio ispunjen smijehom, bojama i veseljem uz tradicionalni Fašnik koji je i ove godine okupio brojne mještane svih generacija. Fašnička povorka krenula je ispred Osnovne škole te prošla ulicama Klenovnika, a veselo druženje nastavilo se na središnjem trgu. Sudionike su ondje dočekale krafne, topli čaj i kuhano vino, pjesma, ples i prava karnevalska atmosfera. Posebno oduševljenje izazvao je ovogodišnji novitet –  izbor najljepše dječje maske, pri čemu su najkreativnije i najoriginalnije maske nagrađene, dok su slatke nagrade razveselile i drugoplasirane i trećeplasirane sudionike.

 

Organizator manifestacije bio je KUD Klenovnik, društvo koje je prošle godine obilježilo 20 godina uspješnog djelovanja i predanog rada na očuvanju kulturne baštine i tradicije svoga kraja. Predsjednica KUD-a Sanja Kolenko izrazila je zadovoljstvo uspješno organiziranom manifestacijom.

 

Naš je KUD i ove godine s puno entuzijazma organizirao Fašnik u Klenovniku, a odaziv i atmosfera nadmašili su sva očekivanja. Od srca zahvaljujem svim članovima KUD-a koji su sudjelovali u organizaciji, kao i načelniku Martinu Pintariću na kontinuiranoj podršci. Zahvala ide i Izidoru Gladoviću koji je preuzeo ulogu glavnog suca i „osudio” Fašnika. Posebno me raduje što su se okupili brojni mještani, od najmlađih do najstarijih, i zajedno stvorili ovu predivnu priču. Maske su bile zaista fenomenalne, a najkreativnije smo s veseljem i nagradili – istaknula je Kolenko.

 

Dodala je kako je manifestacija bila i prilika da najmlađi članovi pokažu svoj talent.

 

Iznimno sam ponosna na naše male tamburaše i male pjevače koji su pokazali koliko truda, rada i ljubavi ulažu u ono što rade. Zahvaljujem njihovim voditeljima na predanom radu i vjerujem da je pred njima još mnogo uspješnih nastupa – poručila je predsjednica KUD-a.

 

Zadovoljstvo uspješno održanom manifestacijom izrazio je i načelnik Općine Klenovnik, Martin Pintarić.

 

Fašnik je još jednom pokazao koliko smo međusobno povezani i koliko nam ovakva druženja znače. Hvala KUD-u Klenovnik na trudu, organizaciji i očuvanju naših običaja, kao i svim mještanima koji su sudjelovali i svojim maskama, osmijesima i dobrom voljom doprinijeli ovom veselju. Općina će i dalje podupirati ovakve manifestacije koje njeguju tradiciju i okupljaju djecu i odrasle, odnosno sve generacije – poručio je načelnik Pintarić.

 

Veselje, kreativnost i zajedništvo obilježili su ovogodišnji Fašnik u Klenovniku, potvrdivši kako ova tradicija i dalje živi punim plućima, uz puno smijeha i dobrog raspoloženja.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    „Bez zelja nema veselja“ već 12. put u Gospodarskoj školi

    U Gospodarskoj školi u Varaždinu danas je 12. put održano događanje „Bez zelja nema veselja“ , na kojem su učenici zajedno sa svojim nastavnicima – mentorima pripremili fina tradicionalna, ali i moderna jela od autohtonih i zaštićenih namirnica Varaždinske županije. „Danas smo pripremili klasičnu sarmu, krpice sa zeljem, restani krumpir s krvavicama, a uz to i vegetarijansku sarmu. Tu su varaždinski klipiči i klipiči od buče, štrukli od krumpira, s […]

    today17/02/2026 5

    0%