play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

FOTO: Održani Dani sv. Benedikta u Svibovcu Podravskom

Vikend iza nas u Svibovcu Podravskom obilježen je proslavom Dana sv. Benedikta, zaštitnika ovog mjesta u općini Sračinec. U sklopu proslave, održane su brojne kulturne i sportske manifestacije.

Blagdan sv. Benedikta, slavi se 11. srpnja, a od 2007. godine započeli smo s organizacijom više sadržaja. Smotra folkora ove se godine održava 14. put, a uvijek daje još svečaniji obol obilježavanju dana našeg mjesta. Želim ovom prilikom zahvaliti svim članicama i članovima udruga koje djeluju na području Svibovca Podravskog, na trudu kojim iz godine u godinu uveseljavaju naše mještane za Benediktovo. Možemo biti ponosni na to kako nam izgleda mjesto, na sva ulaganja koja smo kao Općina Sračinec ostvarili ovdje, a sve s ciljem podizanja standarda života i ostanka u rodnom kraju – rekao je predsjednik Općinskog vijeća Općine Sračinec Krunoslav Lukačić na svečanoj sjednici Mjesnog odbora Svibovec Podravski.

U subotu, na glavni dan proslave. Vatrogasci DVD-a Svibovec Podravski održali su pokaznu vježbu gašenja vozila u plamenu. Tradicionalno je održana izložba ručnih radova u organizaciji vezilja Udruge Črepičar, a izloženi su Svibovski štrukli i zlevke, koje su se mogle i degustirati.

Za glavnu atrakciju subotnje večeri pobrinuli su se folkloraši – njih gotovo 200, iz osam KUD-ova, nastupilo je na pozornici pod šatorom uz nogometni teren. Nastupi su: Vokalni sastav Acapella KUD-a Zavičaj Sračinec, KUD Općine Petrijanec, KUD Ledina Gašinci, KUD Sveta Ana Radikovci, KUD Toplice iz Varaždinskih Toplica, KUD Moslavac iz Volodera, Centar tradicijske kulture Varaždin te domaćini iz KUD-a Benedikt Svibovec Podravski.

Pjesme, plesa i veselja za sve okupljene nije nedostajalo, a u ime KUD-a Benedikt Svibovec Podravski svima je zahvalila predsjednica Ljiljana Jeretić, koja je predstavnicima KUD-ova uručila prigodne zahvalnice.

U nastavku subotnjeg programa održana je nogometna utakmica NK Podravac i NK Trnovec (Međimurje), a u večernjim satima i zabava pod šatorom.

Nedjelja je započela svečanom Svetom misom u crkvi sv. Benedikta, a u 18 sati održana je još jedna nogometna utakmica – u revijalnom tonu odigrali su nogometaši Črepičara protiv Legendi.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Kultura

    Ljiljani Bogojević dodijeljen status Nacionalne prvakinje drame

    Ministarstvo kulture i medija dodijelilo je titulu nacionalne prvakinje drame iznimnoj glumici Hrvatskog narodnog kazališta Varaždin Ljiljani Bogojević.   Intendantica HNK Varaždin Senka Bulić organizirala je svečani prijem povodom proglašenja Ljiljane Bogojević nacionalnom prvakinjom drame, uz riječi: „Status nacionalne prvakinje koji je Ljiljana dobila priznanje je njezina iznimnog, neospornog talenta i životne posvećenosti umjetnosti. Ljiljana je autentična, višestruko talentirana i duboko predana glumica, uvijek promišljena i precizna u svom izrazu. […]

    today04/07/2025 22

    0%