play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Druga etapa Tour of Slovenia 2026. godine ponovno uključuje prolazak kroz Općinu Cestica

Druga etapa Tour of Slovenia 2026. godine zakazana za četvrtak, 18. lipnja, ponovno uključuje prolazak kroz Općinu Cestica, pružajući lokalnom stanovništvu priliku da izbliza prati ovu prestižnu utrku.

Ova etapa, poznata kao “Drava Bike” prolazi kroz slikovita područja istočne Slovenije, područje Općine Cestica u Hrvatskoj te Jeruzalem i Ormož u Sloveniji gdje je i ove godine cilj.

Nakon Zavrča, ruta prelazi granicu SLO-RH i ulazi Dubravu Križovljansku, nadalje glavnom cestom do Cestice i preko Virja Križovljanskog do granice sa Slovenijom pa prema Jeruzalemu i konačno do cilja u Ormožu.

S obzirom na duljinu etape i planirani start, očekuje se da će biciklisti proći kroz općinu Cestica između 14:20 – 15:00 sati,  te će na tim dionicama ceste biti potpuno zatvorene u trenutku prolaska biciklista, do završetka tog dijela rute, te se mole mještani da koriste zaobilazne ceste u tom periodu.

Pozivaju se svi mještani da u to vrijeme izađu na ulice i daju podršku biciklistima koji sudjeluju u utrci. Kao i prethodnih godina, utrka Tour of Slovenia ponovno će dosegnuti publiku diljem svijeta, zahvaljujući partnerstvu sa Slovenskom turističkom zajednicom i prijenosu na Eurosportu i srodnim mrežama, dok će ljubitelji biciklizma moći utrku pratiti uživo i na Televiziji Slovenija.

Cijelo vrijeme će utrku pratiti i helikopter iz kojeg će se emitirati utrka, a gledatelji će se također moći diviti slikama krajolika kroz koji utrka prolazi. Iz tog razloga mole se svi koji posjeduju dronove za osobno korištenje da je u to vrijeme prolaska utrke zabranjeno korištenje dronova.

Za ljubitelje biciklizma, ovo je jedinstvena prilika da dožive vrhunski sportski događaj u ovom kraju.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    U Grešćevini ove subote tradicionalna ručna žetva raži i proslava 15 godina Udruge Biserna Dolina

    Udruga Biserna Dolina i ove godine nastavlja njegovati bogatu tradiciju i običaje topličkoga kraja organizacijom prikaza ručne žetve raži, koja će se održati u subotu, 27. lipnja, u Grešćevini. Ovogodišnje izdanje manifestacije ima posebno značenje jer Udruga obilježava 15 godina uspješnog djelovanja i predanog rada na očuvanju kulturne baštine i tradicijskih vrijednosti. Okupljanje sudionika predviđeno je od 15:30 sati na trgu u Grešćevini, nakon čega će uslijediti prikaz tradicionalne ručne […]

    today26/06/2026 5

    0%