play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara obilježen i u Novom Marofu

Izaslanstvo Grada Novog Marofa i predstavnici braniteljskih udruga uoči Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje u četvrtak su položili vijence i zapalili svijeće kod spomen križa u Novom Marofu kako bi odali počast svim poginulim i nestalim braniteljima i civilima Domovinskog rata.

Obilježavanju 31. obljetnice najveće tragedije u novijoj hrvatskoj povijesti uz delegaciju Grada predvođenu gradonačelnikom Sinišom Jenkačem prisustvovali su i predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata i policije te građani.

Zahvalivši svima koji se svake godine okupljaju i prisjećaju onih koji su svoje živote stavili na oltar domovine, gradonačelnik Jenkač naglasio je važnost promicanja istine o Domovinskom ratu i njegovanja sjećanja. „Svake godine odajemo počast gradu heroja, njegovoj žrtvi, žrtvi svih branitelja, ali i nevinih civila koje su u mučkim zločinima protiv hrvatskog naroda izgubili svoje živote. Iako nas na današnji dan obuzima osjećaj tuge i žalosti, ujedno smo ponosni i prkosni jer upravo zahvaljujući žrtvi Vukovara i svih hrvatskih branitelja danas imamo slobodnu i neovisnu Republiku Hrvatsku. Naš najveći zadatak, kako njihove žrtve ne bi bile uzaludne, jest stvarati bolje sutra za naše mlade i nikada ne zaboraviti simbol svehrvatske obrane, junaštva i žrtve za hrvatsku neovisnost” – rekao je gradonačelnik Jenkač.

Nakon svečane komemoracije kod spomen križa, u župnoj crkvi Svetog Antuna Padovanskog služena je sveta misa za sve poginule i nestale hrvatske branitelje te civilne žrtve, a obilježavanje ovog važnog datuma u hrvatskoj povijesti nastavljeno je u Kulturnom centru Ivan Rabuzin projekcijom filma „Šesti autobus”.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Mobilna ambulanta obiteljske medicine od sada i u Završju Podbelskom

      Stanovnicima Završja Podbelskog od utorka su dostupnije usluge primarne zdravstvene zaštite zahvaljujući mobilnoj ambulanti obiteljske medicine Doma zdravlja Varaždinske županije, koja će u tom naselju ordinirati svakog utorka od 9 do 13 sati ispred ljekarne.   Mobilna ambulanta suvremeno je opremljeno vozilo u kojem tim obiteljske medicine, liječnik i medicinska sestra odnosno medicinski tehničar, pružaju osnovne zdravstvene usluge, obavljaju preglede, prate kronične bolesnike, izdaju recepte i uputnice te prema […]

    today02/06/2026 31

    0%