play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Atrij Županijske palače otvorio vrata špancirerima

Atrij Županijske palače na Franjevačkom trgu u Varaždinu otvorio je svoja vrata špancirerima. Jedno od najljepših dvorišta u gradu je tijekom festivala uličnih šetača Špancirfesta pretvoreno u „zelenu oazu“, mjesto na koje posjetitelji mogu doći, sjesti i odmoriti se te pritom osjetiti spokoj i ljepotu prirode.


„Svaki kutak atrija daje drugačiji doživljaj, pri čemu je središnji dio posvećen aktivnostima na Dravi, a ovdje je svoje mjesto našlo „bakino dvorište“ s igralištem za djecu. Postavljen je i svojevrsni turistički info-punkt, mjesto na kojem posjetitelje čekaju različiti turistički prospekti, a uz to su predstavljeni i autohtoni proizvodi iz Varaždinske županije. Time smo stvorili kulisu za „varaždinsku razglednicu“, za fotografiranje i stvaranje posebnih uspomena” – rekla je zamjenica župana Silvija Zagorec.
Od četvrtka do nedjelje, od 26. do 29. kolovoza, u atriju će se održavati „Oblizeki Varaždinske županije“. Nagrađivani kuhari hotela Minerva će tradicionalna jela pripremati na moderan način, a svakog dana posjetitelje čeka novi meni, kao i Decanter vina varaždinskog kraja.


Pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i europske poslove Mladen Jakopović najavio je pak da će od 23. do 25. kolovoza na drugoj lokaciji, na prostoru Staroga grada biti podignut balon Varaždinske županije. „Posjetitelji će uživo moći vidjeti balon koji je poseban po tome što njegovu kupolu krasi reprodukcija slike „Svečanost cvijeća“, jednog od najljepših djela velikana naive Ivana Rabuzina. Moram napomenuti da u slučaju lošeg vremena balon neće biti moguće podignuti” – rekao je Jakopović.
Dvorište Županijske palače u petak je obišao i župan Anđelko Stričak.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Ratković: “Svi se moramo uključiti i surađivati za boljitak onih koji su nas birali!”

    U Gradskoj vijećnici Varaždinskih Toplica u ponedjeljak je održan sastanak gradonačelnice Dragice Ratković s predsjednicima vijeća mjesnih odbora.   Sastanak je održan zbog međusobnog upoznavanja predstavnika mjesnih odbora, kao i s funkcioniranjem lokalne samouprave.   – Važna je korektna i dobra suradnja. I članovi vijeća mjesnih odbra i izvršna gradska vlast izašli su na izbore i građani su nas birali da radimo za opće dobro. Članove mjesnih odbora za dobro […]

    today13/07/2021 490

    0%