play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Župan Stričak priredio prijem za članove Karate kluba Shito Ryu Varaždin 

U Županijskoj palači u Varaždinu priređeni je prijem za vodstvo i članove Karate kluba Shito Ryu Varaždin koji su ove godine bili domaćin Svjetskog Shito Ryu & Kobudo Bo prvenstva.

Čestitavši im na uspješno organiziranom domaćinstvu te na postignutim rezultatima, župan Anđelko Stričak je istaknuo kako  je velika čast za Varaždin i Varaždinsku županiju što su bili domaćin još jednog velikog svjetskog natjecanja i što su na tri dana postali centar najboljih svjetskih karatista.

Varaždin i Varaždinska županija su se mnogo puta dokazali kao izvrsni domaćini prilikom organizacije europskih i svjetskih prvenstava u različitim sportovima. Upravo takve velike sportske manifestacije su naši najbolji promotori. Čestitam članicama i članovima Karate klub Shito Ryu Varaždin na osvojenim medaljama, koje su odraz truda, volje i požrtvovnosti kojeg ulažu da bi klub ostvarivao ovakve rezultate” – rekao je župan.

Zahvalivši se na prijemu, predsjednik Karate klub Shito Ryu Varaždin Pavo Marjanović istaknuo je kako članovi kluba uz veliki entuzijazam i zaljubljenost u ovaj sport već godinama organiziraju značajna natjecanja europskog pa i svjetskog ranga koja privlače brojne natjecatelje, a uz njih i njihove obitelji, prijatelje i navijače.

Na netom održanom prvenstvu  sudjelovalo je više od 600 boraca  iz 25 zemalja. Tradicionalni karate i kobudo nisu samo borilačke vještine,  oni razvijaju disciplinu i razvijaju usredotočenost kod onih koji se njime bave. Također nudi temelj za učenje i vježbanje životnih vještina poput skromnosti te uzajamnog poštovanja. Stoga nam je drago da smo imali prilike biti domaćin ovog prvenstva te smo spremni za nove izazove” – rekao je Marjanović.

Prijemu su nazočili i dr.sc. Miroslav Huđek, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport te Ivo Lovrić, trener u Karate klub Shito Ryu Varaždin, a nakon prijema gosti su obišli i Centar za posjetitelje u Županijskoj palači u Varaždinu.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Kurentskim skokom započelo obilježavanje fašnika u Petrijancu – slijedi povorka

    Ispred Društvenog doma u Petrijanca prošlu je srijedu 02.veljače 2022. godine održana manifestacija “Kurentski skok” koja je najavila početak fašničkih dana. Manifestaciju je održala Udruga maškara Petrijaski Kurent. Osim “Kurentskog skoka” 26.veljače 2022.g. (subota) u Petrijancu održati će se i tradicionalna manifestacija “Fašnik u Petrijancu”. Okupljanje svih sudionika će biti u 15:00 sati ispred Društvenog doma u Petrijancu odakle će povorka krenuti ulicom Butina, Alojzije Stepinca i Dravskom ulicom u […]

    today10/02/2022 228

    0%