play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Župan Stričak održao sastanak s predsjednicima sindikata hitne medicine

Župan Anđelko Stričak i njegovi suradnici održali su danas u Županijskoj palači u Varaždinu sastanak s predsjednikom Hrvatskog sindikata hitne medicine Danijelom Šotom, predsjednikom Udruge Hitna uživo 194 Tomislavom Petrušićem, predsjednikom Sindikata Zajedno Krešimirom Kušecom i njihovim suradnicima.

 

– Iz Hrvatskog sindikata hitne medicine kontaktirali su nas u četvrtak i zatražili sastanak vezano uz njihove pritužbe na rad ravnatelja Nastavnog zavoda za hitnu medicinu Varaždinske županije. Ranije, prošli ponedjeljak primili smo i dopis Sindikata Zajedno, a njihove pritužbe su upućene nadležnim institucijama na postupanje. Danas smo održali jedan od prvih sastanaka. Upravo zbog pacijenata i zaposlenika naših zdravstvenih ustanova važno je održavati dijalog – rekao je župan Stričak nakon sastanka.

Napomenuo je da je svima cilj da naše zdravstvo bude što bolje i kvalitetnije. – Pri donošenju županijskog proračuna za 2023. godinu naglasio sam da će ovo biti godina zdravstva budući da je od 230 milijuna eura, 49,7 posto ili polovica proračuna namijenjena za potrebe u zdravstvu, što se odnosi na izgradnju potrebnog zdravstvenog prostora, na nabavu medicinske i druge opreme, kao i na specijalizacije naših liječnika – naveo je Stričak.

 

– Sindikati su me izvijestili o primjedbama djelatnika na rad ravnatelja Smoljanca te sam ih zamolio da pritužbe dostave u pisanom obliku. Odmah po primitku ću zatražiti očitovanje nadležnih institucija, kao i očitovanje Upravnog vijeća koje imenuje i razrješuje ravnatelja. Zakon propisuje na koji način se ravnatelj imenuje, a isto tako i zbog čega ga je moguće razriješiti – istaknuo je župan Stričak.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Nakon prijeđenih 300 kilometara, članovi Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora stigli u Vukovar

      Nakon prijeđenih gotovo 300 kilometara po Dravi i Dunavu, članovi Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora – Podružnice Varaždinske županije stigli su u Vukovar, gdje su ih u Maloj vijećnici Palače Srijem dočekali župani Vukovarsko-srijemske županije Ivan Bosančić i Varaždinske županije Anđelko Stričak. Podsjetimo, tradicionalnim spustom „Drava–Dunav: Srca za slobodu“ obilježava se 35. godišnjica odlaska pripadnika Posebne jedinice policije Policijske uprave Varaždin u obranu Vukovara te se odaje počast […]

    today27/06/2026 3

    0%