play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Župan Stričak održao sastanak s predsjednicima sindikata hitne medicine

Župan Anđelko Stričak i njegovi suradnici održali su danas u Županijskoj palači u Varaždinu sastanak s predsjednikom Hrvatskog sindikata hitne medicine Danijelom Šotom, predsjednikom Udruge Hitna uživo 194 Tomislavom Petrušićem, predsjednikom Sindikata Zajedno Krešimirom Kušecom i njihovim suradnicima.

 

– Iz Hrvatskog sindikata hitne medicine kontaktirali su nas u četvrtak i zatražili sastanak vezano uz njihove pritužbe na rad ravnatelja Nastavnog zavoda za hitnu medicinu Varaždinske županije. Ranije, prošli ponedjeljak primili smo i dopis Sindikata Zajedno, a njihove pritužbe su upućene nadležnim institucijama na postupanje. Danas smo održali jedan od prvih sastanaka. Upravo zbog pacijenata i zaposlenika naših zdravstvenih ustanova važno je održavati dijalog – rekao je župan Stričak nakon sastanka.

Napomenuo je da je svima cilj da naše zdravstvo bude što bolje i kvalitetnije. – Pri donošenju županijskog proračuna za 2023. godinu naglasio sam da će ovo biti godina zdravstva budući da je od 230 milijuna eura, 49,7 posto ili polovica proračuna namijenjena za potrebe u zdravstvu, što se odnosi na izgradnju potrebnog zdravstvenog prostora, na nabavu medicinske i druge opreme, kao i na specijalizacije naših liječnika – naveo je Stričak.

 

– Sindikati su me izvijestili o primjedbama djelatnika na rad ravnatelja Smoljanca te sam ih zamolio da pritužbe dostave u pisanom obliku. Odmah po primitku ću zatražiti očitovanje nadležnih institucija, kao i očitovanje Upravnog vijeća koje imenuje i razrješuje ravnatelja. Zakon propisuje na koji način se ravnatelj imenuje, a isto tako i zbog čega ga je moguće razriješiti – istaknuo je župan Stričak.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Vina Vlahović osvojila zlato na Decanteru, Varaždinska županija bogatija za 43 medalje

    Jedinu zlatnu medalju za Varaždinsku županiju na ovogodišnjem Decanter World Wine Awards natjecanju osvojila su Vina Vlahović za Graševinu 2025., nagrađenu s visokih 95 bodova. Za Josipa Vlahovića, čija se obitelj vinogradarstvom bavi već dva desetljeća, riječ je o najvećem priznanju u dosadašnjem radu. „Ovo priznanje nije samo uspjeh jednog vina, nego potvrda dugogodišnjeg rada, predanosti i vjere da se i u našem kraju mogu stvarati vina svjetske kvalitete. Vinogradarstvo […]

    today24/06/2026 7

    0%