play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Više od 400 trkača na Zimskom polumaratonu, Mrzlom ceneru i Ledenoj petici

Ovogodišnji 6. Hervis Zimski polumaraton, Mrzli cener i Ledena petica, trčao se napokon po pravom zimskom vremenu na 0 °C. Na ukupno 3 utrke sudjelovalo je više od 400 trkača i trkačica, a nastupili su natjecatelji iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske.

Varaždinski Zimski polumaraton u organizaciji Trkačkog kluba Marathon 95 specifičan je po starosnom hendikepu, odnosno po tome što se starta po starosnim kategorijama, najprije najstariji trkači, oni s više od 70 godina, a nakon tri minute sljedeća starosna kategorija po pet godina i tako sve do onih mlađih od 40 godina. Tako utrka ima i dvostruke pobjednike – one koji su prvi ušli u cilj te one s najboljim neto vremenom.

Ledenu peticu završilo je 114 trkača i trkačica. Prvi su u cilj utrčali Ante Živković, Matija Tuđan i Dejan Preindl kod muškaraca te Andreja Gorčan, Anja Jambrešić i Lucija Sačer kod žena.

Mrzli cener završilo je 151 trkača i trkačica. Prvi su u cilj utrčali Karmelo Mrvica , Bruno Hlebar i Simon Malek Kuzmič kod muškaraca te Tea Faber , Marina Godinić i Branka Žoković kod žena.

Na Zimskom polumaratonu sudjelovalo je 139 trkača i trkačica. U poretku s uključenim vremenskim hendikepom, prvi je u cilju bio Neven Jurković , a slijede ga Željko Mustač i Blaž Orešnik, dok je kod žena prva u cilj ušla Špela Gonza, zatim Jasmina Ilijaš i Alenka Horvat.

Najbrži (po neto vremenu) bio je Blaž Orešnik (1:12:05), zatim Jurica Tomac (1:14:36) i Neven Jurković (1:17:21). Kod žena je najbrža bila Špela Gonza (1:17:05), a slijede ju Jasmina Ilijaš (1:20:08) i Natalija Mašera (1:31:56).

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Općina Trnovec Bartolovečki za sanaciju poljskih puteva izdvojila 60.000 kuna

    Radovi na realizaciji velikog broja projekata i investicija u Općini Trnovec Bartolovečki u punom su jeku, a ove su godine, između ostalog, izdvojena značajna sredstva za sanaciju poljskih puteva koje koriste lokalni OPG-ovi. Općina je iz svog proračuna za sanaciju oko 1,8 kilometara poljskih puteva izdvojila 60.000 kuna, a s daljnjom sanacijom, najavila je načelnica Verica Vitković, nastavljaju i iduće godine. Kako je objasnila načelnica Vitković, radi se o poljskim […]

    today26/10/2022 132

    0%