play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Varaždinskoj bolnici 50 tisuća eura za obnovu dvorca Erdödy u Novom Marofu

Opća bolnica Varaždin ostvarila je pravo na 50 tisuća eura bespovratnih sredstava Ministarstva kulture i medija u sklopu Programa zaštite na nepokretnim kulturnim dobrima u 2026. godini. Sredstva su namijenjena provedbi konzervatorsko-restauratorskih radova na dvorcu Erdödy koji se nalazi u bolničkom kompleksu Službe za produženo liječenje i palijativnu skrb u Novom Marofu.

 

Riječ je o značajnom povećanju potpore, budući da je prošle godine za istu namjenu odobreno 35 tisuća eura, što znači da su ovogodišnja sredstva veća za čak 15 tisuća eura.

 

Ravnatelj Opće bolnice Varaždin Damir Poljak zahvalio je Ministarstvu kulture i medija na kontinuiranoj potpori očuvanju vrijedne kulturne baštine koja je dio zdravstvenog sustava.

Ova sredstva omogućuju nam nastavak zaštite i obnove kulturnog dobra, ali i stvaranje kvalitetnijeg okruženja za naše pacijente i djelatnike. Povećanje sredstava za 15 tisuća eura potvrda je povjerenja u dosadašnji rad i dodatni poticaj za nastavak aktivnosti – istaknuo je ravnatelj Poljak.

 

Podsjetio je pritom kako su u tijeku i radovi na cjelovitoj obnovi zgrade Odjela IV Službe za produženo liječenje i palijativnu skrb u Novom Marofu. Projekt, vrijedan gotovo 5,74 milijuna eura, jedan je od najvažnijih zahvata u zdravstvenoj infrastrukturi na području Varaždinske županije te obuhvaća konstrukcijsku obnovu, povećanje energetske učinkovitosti i prilagodbu objekta suvremenim medicinsko-tehničkim standardima.

 

Ravnatelj Poljak ističe kako je Opća bolnica Varaždin danas najveća ustanova za palijativnu medicinu u Hrvatskoj te da je cilj da Služba u Novom Marofu preraste u Nacionalni centar za palijativnu medicinu.

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Udruga žena „Svibovečki zvon“ uspješno zaključila 2025. i najavila nove aktivnosti

    Udruga žena „Svibovečki zvon“ je tijekom 2025. godine provela niz aktivnosti usmjerenih na očuvanje tradicije, jačanje zajedništva i humanitarni rad, a brojne aktivnosti u planu su i za 2026. godinu, istaknuto je na nedavno održanoj redovnoj godišnjoj skupštini Udruge. Godina je započela redovnom skupštinom i prijavom programa na natječaje Grada i Županije. Tijekom korizme organiziran je planinarski križni put, a na Cvjetnicu je održana tradicionalna uskrsna izložba ručnih radova. Obilježen […]

    today22/04/2026 5

    0%