play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Uz Međunarodni dan žena već tradicionalno održana predstava u HNK Varaždin

 

Već tradicionalno, povodom Međunarodnog dana žena, a u organizaciji Koordinacije za ljudska prava i Povjerenstva za ravnopravnost spolova Varaždinske županije, u HNK u Varaždinu održana je predstava kao znak pažnje svim ženama, ali i svima koji vole smijeh i veselje.

Ove godine publika je mogla uživati u najnovijoj predstavi „Lude kuće” autora i redatelja Renea Bitorajca.

Predstava je to koja govori o generaciji Z, novim klincima koji žive u svijetu hiperprodukcije, virtualnosti, umreženosti i onlineosti.

Prije same predstave prisutnima se obratio župan Varaždinske županije Anđelko Stričak čestitavši svim ženama njihov dan.

Dan žena prilika je da iskažemo zahvalnost, poštovanje i divljenje prema vašem svakodnevnom trudu, ljubavi i snazi kojom oblikujete naše obitelji, zajednice i društvo. No, današnji dan ne smije biti samo simboličan podsjetnik, već prilika da još snažnije istaknemo važnost ravnopravnosti, međusobnog poštovanja i podrške. Zahvaljujem Koordinaciji za ljudska prava i Povjerenstvu za ravnopravnost spolova na njihovom predanom radu i aktivnostima kojima se zalažu za bolje i pravednije društvo jer samo zajedničkim snagama možemo se izboriti za jednaka prava, prilike i sigurnost za sverekao je župan Stričak.

Predstavi su nazočili i predstavnici Povjerenstva za ravnopravnost spolova, Savjeta za zdravlje kao i Koordinacije za ljudska prava.

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Provalnici ne miruju: iz jedne kuće otuđeno nekoliko desetaka tisuća eura, u drugoj razbijen sav inventar i počupani električni vodovi

    Između 6. i 8. kolovoza u Varaždinu, nepoznati je počinitelj iz kuće u vlasništvu 67-godišnjaka otuđio iznos od nekoliko desetaka tisuća eura i ključ osobnog vozila. Kako se navodi u priopćenju, policijski službenici nastavljaju rad na pronalasku počinitelja ovog kazneno djela. Također policija je izvijestila o još jednoj provali koja se dogodila između 3. i 10. kolovoza u Varaždinu kada je nepoznati počinitelj provalio u kuću u vlasništvu 29-godišnjakinje. Tom […]

    today11/08/2025 1

    0%