play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Uz Međunarodni dan žena već tradicionalno održana predstava u HNK Varaždin

 

Već tradicionalno, povodom Međunarodnog dana žena, a u organizaciji Koordinacije za ljudska prava i Povjerenstva za ravnopravnost spolova Varaždinske županije, u HNK u Varaždinu održana je predstava kao znak pažnje svim ženama, ali i svima koji vole smijeh i veselje.

Ove godine publika je mogla uživati u najnovijoj predstavi „Lude kuće” autora i redatelja Renea Bitorajca.

Predstava je to koja govori o generaciji Z, novim klincima koji žive u svijetu hiperprodukcije, virtualnosti, umreženosti i onlineosti.

Prije same predstave prisutnima se obratio župan Varaždinske županije Anđelko Stričak čestitavši svim ženama njihov dan.

Dan žena prilika je da iskažemo zahvalnost, poštovanje i divljenje prema vašem svakodnevnom trudu, ljubavi i snazi kojom oblikujete naše obitelji, zajednice i društvo. No, današnji dan ne smije biti samo simboličan podsjetnik, već prilika da još snažnije istaknemo važnost ravnopravnosti, međusobnog poštovanja i podrške. Zahvaljujem Koordinaciji za ljudska prava i Povjerenstvu za ravnopravnost spolova na njihovom predanom radu i aktivnostima kojima se zalažu za bolje i pravednije društvo jer samo zajedničkim snagama možemo se izboriti za jednaka prava, prilike i sigurnost za sverekao je župan Stričak.

Predstavi su nazočili i predstavnici Povjerenstva za ravnopravnost spolova, Savjeta za zdravlje kao i Koordinacije za ljudska prava.

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Premijer Plenković uručio važan ugovor: Varaždinska županija prva županija koja kreće u projektiranje i izgradnju geotermalne elektrane

      Predsjednik Vlade RH Andrej Plenković danas je u Županijskoj palači uručio Ugovor o eksploataciji geotermalne vode na eksploatacijskom polju geotermalne vode "Lunjkovec - Kutnjak" direktoru Bukotermala d.o.o. Alenu Požgaju. Riječ je o važnom ugovoru s Ministarstvom gospodarstva kojim se Bukotermalu, javnoj tvrtki u vlasništvu Varaždinske županije i Općine Mali Bukovec, dopušta eksploatacija geotermalne vode na razdoblje od 25 godina. Predsjednik Vlade RH Andrej Plenković naglasio je kako geotermalni izvori […]

    today17/03/2025 1

    0%