play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Uskoro kreću radovi na izgradnji Sportskog centra Jurketinec

 

Načelnik Općine Maruševec Mario Klapša i Mario Lacković, direktor tvrtke Vodogradnja d.o.o. iz Varaždina, potpisali su Ugovor za izgradnju i opremanje Sportskog centra Jurketinec.

 

Radovi na izgradnji SC Jurketinec pripali su poduzeću Vodogradnja d.o.o. nakon provedenog postupka javne nabave, a ugovorena vrijednost radova je 604 tisuće eura s PDV-om.

 

Investiciju će Općina Maruševec dijelom financirati bespovratnim sredstvima Ministarstva turizma i sporta, riječ je o 188 tisuća eura, a koja su Općini Maruševec odobrena temeljem uspješno aplicirane prijave na Javni poziv za iskaz interesa za sufinanciranje izgradnje i rekonstrukcije sportskih građevina za 2026. godinu.

 

Preostali iznos od 416 tisuća eura osiguran je u proračunu Općine Maruševec.

 

Projekt obuhvaća izgradnju i opremanje rukometnog igrališta, izgradnja teniskog igrališta, košarkaškog 3×3 igrališta, vanjskog fitness vježbališta, ugradnju stolova za stolni tenis i uređenje okolnih površina, koja obuhvaća izgradnju novog parkirališta za potrebe sportskih terena na predmetnoj lokaciji, obradu zelenih površina te obradu pristupnih pješačkih i manipulativnih površina asfaltom.

 

Realizacijom ovog  projekta Općina Maruševec želi osigurati zdravu, aktivnu i uključivo zajednicu svih dobnih skupina građana uz poseban naglasak na uključenost osoba s invaliditetom te osoba starije životne dobi.

 

Također, Sportskim centrom Jurketinec značajno će se podići kvaliteta sportske ponude u smislu kako kvalitetnih uvjeta za bavljenje sportom, tako i kvalitetne ponude sportskih natjecanja koja će se održavati na novoizgrađenom i novoopremljenom sportskom centru.

Završetak ugovorenih radova planiran je za prosinac ove godine.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    U Sigecu Ludbreškom završene punionice za električne autobuse

    U Sigecu Ludbreškom završena je izgradnja infrastrukture za punjenje električnih autobusa koji već prometuju na području Ludbrega i okolnih naselja, a dosad su se punili na drugim lokacijama. Nova infrastruktura omogućit će da se njihovo punjenje ubuduće obavlja u Sigecu Ludbreškom, brže i jednostavnije, a da usluga bude još pouzdanija i proširiva i na naselja izvan područja Grada Ludbrega. U sklopu projekta „Izgradnja infrastrukture za punjenje autobusa na električni pogon […]

    today27/07/2026 7

    0%