play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Uređuje se plato kod crkve u Trnovcu: Blatnjavo i vodom prekriveno parkiralište stvar je prošlosti!

Ne prestaju radovi u Općini Trnovec Bartolovečki na realizaciji kapitalnih investicija, a jedna od tih investicija je asfaltiranje platoa kod Crkve Majke Božje Snježne u Trnovcu.

Načelnica Općine Trnovec Bartolovečki, Verica Vitković, koja je obišla radove s vijećnicima Mirom Korenom, Stjepanom Mikulićem i Zdravkom Hudlerom, izrazila je zadovoljstvo što ta investicija ide svome kraju, ali i kvalitetom radova.

Ovdje kraj naše župne crkve uređuje se plato, odnosno mjesto za parkiranje osobnih vozila. Ovako uređeni plato koristit će se i za održavanje općinskih manifestacija. Naime, ovaj prostor do sada su ljudi koristili za parkiranje svojih vozila no, budući da prostor do sada nije bio uređen, bilo je za vrijeme kiša mnogo blata, a u hladnijim danima i leda i parkiranje je bilo gotovo nemoguće. Zbog svega toga, u crkvu se obućom unosilo blato i šljunak pa se tako uništavao i pod crkve. Upravo iz tih razloga odlučili smo asfaltirati plato – pojasnila je Vitković.

Podsjetila je i kako je ovaj prostor ranije bio korišten za postavljanje šatora za vrijeme manifestacija, ali da je upravo zbog neuređenog terena bilo dosta problema.

Sada će se šator postavljati na uređen plato, odnosno asfaltiranu površinu. Imati ćemo uređenu odvodnju i adekvatan priključak električne energije. Ovdje će se ubuduće moći organizirati bilo koja manifestacija – najavila je načelnica dodajući kako je kroz proračun Općine za ovu investiciju osigurano 74 tisuće eura.

Predstavnik izvođača radova, Damir Mišak iz tvrtke Usluge građevinskom mehanizacijom Mišak, zadovoljan je kako radovi napreduju.

Ovih dana obavljeni su radovi na asfaltiranju platoa. Sve je išlo prema planu, radovi su dosta brzo išli, nije bilo previše hladno, zima je bila suha, tako da smo mogli cijelo vrijeme raditi. Sada slijedi uređenje zelenog pojasa oko asfaltiranog platoa – pojasnio je Mišak.

Inače, rok za dovršetak radova je kraj veljače, ali prema riječima načelnice Vitković, posao bi mogao biti dovršen i ranije.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Na vozilu koje je usmrtilo pješakinju u Bedencu utvrđeno 15 većih nedostataka

    Kako smo već izvještavali, u prometnoj nesreći koja se dogodila jučer oko 8 sati u Bedencu, smrtno je stradala žena u dobi od 73 godine. Prema izvješću Pu varaždinske, muškarac starosti 57 godina upravljao je teretnim vozilom, krećući se parkiralištem trgovine vožnjom unatrag. Pritom se nije uvjerio da to može učiniti na siguran način, zbog čega je pri dolasku i uključivanju na cestu, stražnjim dijelom vozila naletio na 73-godišnju pješakinju […]

    today27/05/2026 6

    0%