play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Uoči Dana državnosti Republike Hrvatske na Gradskom groblju u Varaždinu odana počast poginulim, preminulim te nestalim hrvatskim braniteljima kao i civilnim žrtvama Domovinskog rata

Uoči Dana državnosti Republike Hrvatske, danas su na Gradskom groblju u Varaždinu, kod Križa branitelja, u spomen na poginule, preminule i nestale hrvatske branitelje, kao i u spomen na sve civilne žrtve Domovinskog rata, položeni vijenci i upaljene svijeće.

Počast su odali predstavnici i članovi brojnih udruga branitelja proisteklih iz Domovinskog rata, predstavnici Ministarstva hrvatskih branitelja, kao i izaslanstvo Policijske uprave varaždinske, koje su činili načelnik Predrag Benčić i voditelj Službe za javni red i sigurnost Robert Rožmarić.

Zajednički vijenac Varaždinske županije i Grada Varaždina, u pratnji pripadnika Husarske garde Varaždinske županije i Varaždinske građanske garde, položili su župan Anđelko Stričak, gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj te zamjenik gradonačelnika, ujedno i saborski zastupnik Miroslav Marković.

Na minutu šutnje za sve poginule i preminule hrvatske branitelje te civilne žrtve Domovinskog rata pozvala je Ljubica Florijan-Cerovečki, predsjednica Udruge roditelja i udovica poginulih branitelja Domovinskog rata Varaždinske županije.

Već tradicionalno, zajedno s Varaždinskom županijom, Gradom Varaždinom i članovima Koordinacije udruga uoči Dana državnosti odajemo počast svim poginulim, nestalim i preminulim hrvatskim braniteljima. Svojom hrabrošću i domoljubljem ispisali su najslavnije stranice naše  povijestirekla je Florijan–Cerovečki.

Župan Anđelko Stričak je svim sugrađanima te svim Hrvaticama i Hrvatima čestitao sutrašnji Dan državnosti, dan kada je konstituiran prvi višestranački Hrvatski sabor.

Svim našim građanima čestitam Dan državnosti, a poglavito našim  braniteljima koji su sudjelovali u obrani i stvaranju naše Domovine. Na današnji dan konstituiran je prvi višestranački Sabor, i od tog dana krenuli smo putem neovisnosti, međunarodnog priznanja, ali i  svih euroatlantskih asocijacija u kojima se danas nalazimo. Na nama je da sve te uspjehe i dalje nadograđujemo na načelima međusobnog poštovanja, pravednosti, uvažavanja, marljivosti, požrtvovnosti i izvrsnostiporučio je župan Stričak.

Gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj također je svim sugrađanima te svim braniteljima čestitao Dan državnosti.

Dan državnosti podsjetnik je na dan kada je prije 35 godina osnovan prvi demokratski višestranački Sabor i započelo stvaranje suverene Hrvatske. Mnogi naši branitelji, kojih se danas s pijetetom prisjećamo, dali su najvredniju žrtvu za našu državu. Oni su se borili za slobodu, neovisnost, odgovornost i demokraciju, a te vrijednosti moramo svakodnevno živjeti. Varaždin to pokazuje kroz rad, znanje i solidarnost svojih građana. S vjerom u zajedništvo čestitam Dan državnosti svim Varaždinkama i Varaždincima, kao i stanovnicima Varaždinske županijerekao je gradonačelnik Bosilj.

Svečanost odavanja počasti uveličali su i pripadnici Hrvatske vojske dok je molitvu za sve poginule i preminule predvodio Ivica Horvat, župnik župe u Beletincu i policijski kapelan.

 

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Počinje obnova najvećeg dvorca u Hrvatskoj – dvorca Drašković, budućeg Nacionalnog respiracijskog centra u Klenovniku

    Potpisivanjem ugovora o javnoj nabavi radova cjelovite obnove od potresa glavne bolničke zgrade, zgrade dvorca Drašković u kojoj je smještena Služba za plućne bolesti i TBC Klenovnik Opće bolnice Varaždin, kreće se s obnovom najvećeg dvorca u Hrvatskoj, budućeg Nacionalnog respiracijskog centra. Ugovor su u prisutnosti župana Varaždinske županije Anđelka Stričaka u četvrtak potpisali ravnatelj Opće bolnice Varaždin doc. dr. sc. Damir Poljak te predstavnik izvođača radova MIPCRO d.o.o. Slavko […]

    today29/05/2025 5

    0%