play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Uoči blagdana Sv. Nikole i Dana grada održan humanitarni turnir Sv. Nikola

U najljepšem mjesecu u godini, mjesecu darivanja, Zaklada solidarnosti Grada Varaždina još je jednom okupila brojne sportske ekipe, građane i prijatelje humanosti na tradicionalnom dobrotvornom malonogometnom turniru „Sveti Nikola“, koji je održan u četvrtak u Areni Varaždin.Dvorana je bila ispunjena pozitivnom energijom, sportskim duhom i iskrenom željom svih sudionika da svojim sudjelovanjem pomognu onima kojima je pomoć najpotrebnija te da se usput dobro zabave.

Turnir je ponosno ugostio niz sudionika, među kojima su bile: muška i ženska ekipa Grada Varaždina, veterani GNK Dinamo i NK Varaždin, ekipe Policijske uprave varaždinske, Opće bolnice Varaždin i Javne vatrogasne postrojbe Grada Varaždina koja je na kraju pokazala najveću upornost i sportsko znanje te postala ukupni pobjednik turnira. U finalu su JVP Varaždin i Opća bolnica Varaždin odigrali borbenu utakmicu koja je završila rezultatom 0:0, a nakon penala pobjedu je odnijela ekipa JVP Varaždin, na radost navijača i kolega koji su ih bodrili s tribina.

Svoj sportski doprinos dale su i žene pa se u zanimljivoj i borbenoj utakmici ženska ekipa Grada Varaždina susrela se s ekipom ŽNK Varteks, koja je slavila rezultatom 3:1. Iako je rezultat pripao gošćama, obje ekipe pružile su gledateljima dinamičan i uzbudljiv nogomet.

Posebnu čar cijelom događanju donijeli su najmlađi sudionici: djeca Nogometne akademije Lumen i NK Varteks, koja su se prije početka programa družila s gostima, stvarala uspomene i uživala u sportskom danu ispunjenom radosti. Svoj doprinos dali su i članovi Društva za zaštitu od dijabetesa, koji su posjetiteljima mjerili razinu šećera u krvi, NK Varaždin i MvPiz predstavili su se svojim promotivnim štandom, dok su Dame u povijesnim haljinama i Varaždinska građanska garda dodatno obogatili vizualni dojam.

Prije samog početka programa nastupilo je i Kulturno-umjetničko društvo Hrvatskih željeznica, a prisutno je bilo i Gradsko društvo Crvenog križa, dok je glazbenu kulisu tijekom turnira upotpunio Tamburaški sastav Biseri, a plesnom točkom predstavio se Sportski plesni klub Valcer i Varaždinske mažoretkinje.

Sve prisutne je pozdravio Miroslav Marković, zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina i saborski zastupnik, zahvalivši svim sudionicima, organizatorima, donatorima i građanima na nesebičnoj podršci Zakladi solidarnosti.

Još jednom zahvaljujemo svim ekipama, volonterima, navijačima i umjetničkim skupinama koje su svojim sudjelovanjem učinile da ovogodišnji turnir „Sveti Nikola“ bude poseban, emotivan i uspješan – upravo onakav kakav i dolikuje mjesecu darivanja.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Obavijest o provedbi sustavne deratizacije na području Općine Vinica

    Zavod za javno zdravstvo Varaždinske županije provodit će mjere sustavne deratizacije na području Općine Vinica od ponedjeljka 03. ožujka 2025 do petka, 07. ožujka 2025. godine. Deratizacija će se provoditi po sljedećem rasporedu:   Početak sustavne deratizacije odgađa se u slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta. Deratizacija će se vršiti antikoagulantnim rodenticidom na bazi bromadiolona za koji je antidot vitamin K-1 (Maximon 5 žitni mamac i Maximon 5 blok). Deratizacija će se […]

    today03/03/2025 299

    0%