play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

U Varaždinskoj županiji održan prijem za učitelje iz Poljske, Rumunjske, Turske te OŠ Petrijanec

U sklopu Erasmus+ projekta „Artificial Intelligence is Coming“, koji provodi Osnovna škola Petrijanec kao koordinator, Varaždinsku županiju su zajedno s domaćinima posjetili učitelji iz triju država, Poljske, Rumunjske i Turske. 

Na projektu sudjeluje 12 učitelja i devetero učenika Osnovne škole Petrijanec, dok su partnerske škole Szkola Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim iz Poljske, Colegiul Tehnic Danubiana Roman iz Rumunjske te Adnan Oguz Anadolu Lisesi iz Turske.

Projekt je usmjeren na proučavanje širokih mogućnosti koje nudi umjetna inteligencija te njezinu primjenu u pripremi nastavnih materijala i učenju engleskog jezika, uz korištenje različitih digitalnih AI alata. Poseban naglasak stavljen je na razvoj digitalnih vještina, kreativnosti i suvremenih metoda poučavanja” – navele su ravnateljica OŠ Petrijanec Valerija Đurasek i koordinatorica Erasmus+ projekata u toj školi Kristina Herceg.

Učitelje iz svih četiriju partnerskih škola je primio župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, koji je gostima predstavio Varaždinsku županiju, njezine obrazovne, kulturne i razvojne potencijale te istaknuo važnost međunarodne suradnje u području obrazovanja.

Varaždinska županija prepoznata je kao jedna od najrazvijenijih hrvatskih županija, s posebnim naglaskom na kvalitetno obrazovanje, inovacije i cjeloživotno učenje. Upravo su ovakvi projekti prilika za razmjenu znanja, iskustava i dobrih praksi, ali i za povezivanje mladih i nastavnika iz različitih zemalja” – rekao je župan Stričak.

Podsjetio je da je devet srednjih i pet osnovnih škola, čiji je osnivač Županija, nositeljica 16 Erasmus akreditacija – najviših priznanja koje dodjeljuje Agencija za mobilnost i programe EU-a.  

   

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Kultura

    Jana Horvatić predstavila OŠ Ljubešćica na Malom kaju – Krapina 2024.

    U Tjednu kajkavske kulture Krapina 2024. na rasporedu je bio i glazbeni dio 39. festivala „Kaj u riječi, pjesmi, slici i plesu“, poznati kao „Mali kaj“ na kojem su se ove godine svojim izvedbama u narodnim nošnjama predstavili učenici iz 25 osnovnih škola kajkavskoga govornog područja. Mogli su se čuti neki od najvećih hitova Krapinskog festivala, ali i popevke koje nemamo često priliku čuti. Iz OŠ Ljubešćica je nastupila učenica […]

    today14/09/2024 323

    0%