play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

U varaždinskoj gradskoj knjižnici otvorena je izložba „Djeca – čuvari baštine“

U predvorju varaždinske gradske knjižnice na Franjevačkom trgu od 2. prosinca 2024. mogu se razgledati dječji likovni radovi – plakati na temu „Djeca – čuvari baštine“. Izložbu je razgledao gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj te pohvalio svu djecu i njihove mentore.

Grad Varaždin je u suradnji s osnovnim školama čiji je osnivač, Katoličkom osnovnom školom Svete Uršule i Društvom turističkih vodiča i pratitelja Varaždin, drugu godinu za redom proveo projekt „Djeca-čuvari baštine“.

Cilj projekta bio je učenike trećih razreda osnovnih škola, upoznati s nastankom grada, izmjenama kroz povijesna razdoblja, istaknuti njegovu važnost u hrvatskoj i svjetskoj kulturnoj baštini. Ovim projektom htjeli su se stvoriti uvjeti da učenici putem različitih modaliteta, vlastita teorijskih znanja o svom gradu implementiraju u cjeloviti sustav primjenjivih spoznaja kroz afirmaciju interdisciplinarnog pristupa, poticanja svijesti o vrijednosti kulturne baštine i važnosti njezinog očuvanja.

Na temelju prikupljenih znanja iz turističkih obilaska po Gradu Varaždinu, svaka je škola izradila jedan zajednički plakat svih učenika trećih razreda te škole. Svih osam plakata škola izloženo je u predvorju Gradske knjižnice i čitaonice „Metel Ožegović“ Varaždin, Franjevački trg 4, te ih je moguće razgledati u razdoblju od 2. do 6. prosinca 2024. godine od 8.00 do 19.00 sati te u subotu, 7. prosinca 2024. godine od 8.00 do 12.00 sati. Izložba je dio programa proslave Dana Grada Varaždina.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Franjo Lazar više nije predsjednik Hrvatskog sindikata radnika migranata, nova predsjednica je Ana Horvat

    Hrvatski sindikat radnika migranata u Varaždinu je u subotu održao godišnju skupštinu. Dosadašnji predsjednik Sindikata Franjo Lazar dao je neopozivu ostavku, kako je izjavio zbog privatnih razloga. Za novu predsjednicu izabrana je Ana Horvat. Na Skupštini se ponajviše raspravljalo o problemu dvostrukog oporezivanja. „Iz Varaždinske, Međimurske županije, Krapinsko –zagorske,  Istre, odnosno pograničnih županija ljudi će se iseliti ako se nastavi takav način oporezivanja samo kako bi se punio državni proračun“ […]

    today28/02/2022 573

    0%