play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

U Novom Marofu obilježen Dan branitelja i 32. obljetnica oslobođenja vojnog skladišta Varaždin Breg – Banjščina

Svetom misom i polaganjem vijenaca kod spomen križa, u subotu je u Novom Marofu obilježena 32. obljetnica oslobođenja vojnog skladišta Varaždin Breg – Banjščina i početka borbenih aktivnosti 3. bojne 104. brigade Hrvatske vojske te Dan branitelja grada Novog Marofa. O velikom značaju oslobođenja skladišta na Banjščini govorio je novomarofski gradonačelnik Siniša Jenkač koji je istaknuo kako se 19. rujna obilježava Dan oslobođenja Banjščine i Dan branitelja Grada Novog Marofa zato jer su upravo branitelji s područja bivše Općine Novi Marof bili ti koji su oslobodili skladište na Banjščini.  “Veliku većinu tog skladišta su ispraznili jer je bilo prijetnja da će početi s granatiranjem te je trebalo u tišini isprazniti čitavo skladište na Banjščini” započeo je gradonačelnik Jenkač.  Objasnio je kako o doprinosu i količini oružja govore i povjesničari, a Banjščina se povezuje s oslobođenjem vojarne u Varaždinu. Dodao je kako su značajne količine oružja i minsko eksplozivna sredstva bila zarobljena upravo u tom skladištu. Kod spomen Križa položeni su vijenci za poginule, a kako je napomenuo gradonačelnik, službeni datum obilježavanja je 19. rujna te je istaknuo dužnost da se povijesni datumi dostojno obilježavaju i nikada ne prepuste zaboravu.  “Svake godine prisjećamo se tog događaja i svih onih s područja bivše Općine Novi Marof koji su sačinjavali 3. bojnu 104. brigade, po svima sada živućima i svima onima koji pišu, jedna od najoperativnijih bojni, bojna koja je bila na svim ratištima na kojima je bila 104. brigada. Tim obilježavanjem sjećamo se i svih onih koji su sudjelovali u operacijama oslobađanja Republike Hrvatske i svih poginulih” naglasio je gradonačelnik Jenkač.

 

 

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Električnim romobilom udario u rubnjak i poginuo

    U prometnoj nesreći koja se dogodila jučer oko 14 sati i 40 minuta, u Gornjem Kućanu, smrtno je stradao 56-godišnji muškarac, javlja Policija. Muškarac je upravljao osobnim električnim romobilom, kojom prilikom se nije kretao pješačkom površinom, već kolnikom Varaždinske ulice. Zbog neprilagođene brzine osobinama i stanju ceste, prednjim je dijelom romobila udario u rubni kamen i pao na kolnik. Medicinska pomoć pružena mu je u Općoj bolnici Varaždin, gdje je […]

    today05/05/2026 89

    0%