play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

U Novom Marofu obilježen Dan branitelja i 32. obljetnica oslobođenja vojnog skladišta Varaždin Breg – Banjščina

Svetom misom i polaganjem vijenaca kod spomen križa, u subotu je u Novom Marofu obilježena 32. obljetnica oslobođenja vojnog skladišta Varaždin Breg – Banjščina i početka borbenih aktivnosti 3. bojne 104. brigade Hrvatske vojske te Dan branitelja grada Novog Marofa. O velikom značaju oslobođenja skladišta na Banjščini govorio je novomarofski gradonačelnik Siniša Jenkač koji je istaknuo kako se 19. rujna obilježava Dan oslobođenja Banjščine i Dan branitelja Grada Novog Marofa zato jer su upravo branitelji s područja bivše Općine Novi Marof bili ti koji su oslobodili skladište na Banjščini.  “Veliku većinu tog skladišta su ispraznili jer je bilo prijetnja da će početi s granatiranjem te je trebalo u tišini isprazniti čitavo skladište na Banjščini” započeo je gradonačelnik Jenkač.  Objasnio je kako o doprinosu i količini oružja govore i povjesničari, a Banjščina se povezuje s oslobođenjem vojarne u Varaždinu. Dodao je kako su značajne količine oružja i minsko eksplozivna sredstva bila zarobljena upravo u tom skladištu. Kod spomen Križa položeni su vijenci za poginule, a kako je napomenuo gradonačelnik, službeni datum obilježavanja je 19. rujna te je istaknuo dužnost da se povijesni datumi dostojno obilježavaju i nikada ne prepuste zaboravu.  “Svake godine prisjećamo se tog događaja i svih onih s područja bivše Općine Novi Marof koji su sačinjavali 3. bojnu 104. brigade, po svima sada živućima i svima onima koji pišu, jedna od najoperativnijih bojni, bojna koja je bila na svim ratištima na kojima je bila 104. brigada. Tim obilježavanjem sjećamo se i svih onih koji su sudjelovali u operacijama oslobađanja Republike Hrvatske i svih poginulih” naglasio je gradonačelnik Jenkač.

 

 

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Čak 1500 eura kazne za onoga koji je u prirodu odbacio otpad

    Grad Varaždin odlučio je stati na kraj neodgovornim građanima koji odbacuju otpad u okoliš. Na nekoliko lokacija u gradu gdje su se stvarale divlje deponije, postavljene su nadzorne kamere. Kako nalaže zakon, mjesta koja se nadziru na taj način propisno su označena. Kamere bežičnim putem prosljeđuju podatke Komunalnom redarstvu Grada Varaždina koje temeljem dobivenih podataka može reagirati i prekršiteljima izreći novčane kazne. U popularnoj „šumici“ između varaždinskog groblja i Vodovodne […]

    today31/10/2023 232

    0%