play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Subotnji program Antunova v Marofu zaokružio koncert Klape Marof

U subotnjem programu poznate novomarofske manifestacije „Antunovo v Marofu”, nakon tradicionalnog Sastanka u traperu uslijedio je romantični ‘sastanak’ pod zvijezdama. Naime, nakon rocka i novog vala, na pozornicu terase Kulturnog centra Ivan Rabuzin popela se Klapa Marof i koncertom za pamćenje proslavila svoj rođendan.

Klapa osnovana davne 2006. godine svoj jubilarni 15. rođendan nije mogla proslaviti zbog epidemiološke situacije pa je to odrađeno ove godine, iako su već dosad proslavili 16. obljetnicu postojanja. „Bilo je stvarno lijepo, okupilo se oko 130 ljudi te je ovo bila prilika da kao dio programa za Dane Grada Novog Marofa proslavimo i našu obljetnicu i Antunovo. Izveli smo presjek pjesama svih ovih godina koje smo radili, od zagorskih popularnih, pa do izvornih klapskih. Gošće su nam bile članice ženske vokalne skupine Zipka” – izjavio je Robert Štorga, voditelj Klape Marof koja trenutno broji devet članova koji probe održavaju otprilike jednom do dva puta tjedno, ovisno o vrsti nastupa za koji se pripremaju.

Koncert je iz prvog reda pratio i gradonačelnik Novog Marofa Siniša Jenkač. „Sretan sam što su zatvaranja i korona restrikcije iza nas i što nas je vrijeme poslužilo da možemo uživati u prekrasnom koncertu naše Klape na otvorenom, pod zvijezdama. Ovom prigodom želim im čestitati i njihov rođendan i poželjeti da više nijedan ne preskočimo. Vidim da su građani zaista uživali te ćemo i ubuduće organizirati još koncerata na otvorenom jer je očigledno da je ljudima druženja i zabave kronično nedostajalo” – rekao je Jenkač.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    U nastavku olimpijskog tjedna dječjih vrtića, mališani iskušali svoje teniske sposobnosti

    Najveseliji tjedan - olimpijski tjedan dječjih vrtića Grada Varaždina i dalje traje u Varaždinu. Nakon likovne kolonije i biciklističkog poligona, na red je stigao teniski višeboj. Aktivnost je održana u srijedu kod Teniskog kluba Varteks, a sudjelovalo je ukupno 11 dječjih vrtića, po tri djevojčice i tri dječaka iz svakog vrtića. Koordinatorica Olimpijskog festivala dječjih vrtića Grada Varaždina Anica Sitar, voditeljica za sport i razvojne programe Zajednice sportskih udruga grada […]

    today23/05/2024 215

    0%