play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Špancirajte i u atriju Županijske palače

Atrij Županijske palače na Franjevačkom trgu 7 u Varaždinu i ove godine postaje nezaobilazna postaja tijekom svih deset dana Špancirfesta. Od 22. do 31. kolovoza, svakodnevno od 17 do 21 sat, posjetitelji će moći uživati u vrhunskim okusima i bogatoj baštini Varaždinske županije.

Predstavit će se proizvođači autohtonih i europski zaštićenih proizvoda – varaždinskog bučinog ulja, varaždinskog zelja, ludbreškog hrena, meda i sira, a ponudu upotpunjuju vrsni vinari čija su vina ovjenčana medaljama na prestižnom Decanteru 2025. u Londonu.

Teško će biti odoljeti slasticama. Turističke zajednice gradova i područja iz Varaždinske županije prezentirat će zaštićenu gastronomsku baštinu – poznate tradicijske kolače kao što su vidovečki gibanik, trnovečka makovnjača, kučanski koščičjak, mlinčani kolač, autohtoni štrukli iz Sračinca te Štruklji OPG-a Vrata Zagorja.

U subotu, 23. kolovoza, u 19.30 sati atrij će oživjeti zvucima tambura i plesom folkloraša KUD-a Hrvatskih željeznica, a zahvaljujući suradnji Turističke zajednice Varaždinske županije i Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Varaždinske županije.

Posjetitelji ne bi smjeli propustiti ni jedinstveni Centar za posjetitelje u podrumu Županijske palače, otvoren svakodnevno tijekom Špancirfesta od 10 do 13 te od 17 do 21 sat. Uz pomoć modernih tehnologija ondje oživljava povijest i kultura Varaždinske županije — od holograma i interaktivnih ploča do erupcije vulkana i velikog zmaja.

Za potpuni doživljaj tu je i ugostiteljski objekt u atriju, s bogatom ponudom pića i glazbenim iznenađenjima uživo vikendom.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Održana Zelena čistka: Brojni volonteri učinili Novi Marof čišćim i ugodnijim mjestom za život

    Brojni građani, predstavnici udruga i djelatnici gradskih ustanova odazvali su se ekološkoj kampanji „Zelena čistka” u Novom Marofu proteklog vikenda. Cilj akcije bio je čišćenje okoliša, podizanje svijesti o njegovu očuvanju i poticanje građana na aktivno sudjelovanje u rješavanju ekoloških izazova u svojoj zajednici. Okupljanje je započelo u dvorištu tvrtke Novokom d.o.o., nakon čega su se sudionici organizirano uputili na predviđene lokacije te marljivo čistili šumske puteve, livade uz prometnice […]

    today28/04/2026 4

    0%