play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije Marin Bosilj pozvao na cijepljenje

U Varaždinskoj županiji jučer su testirane 225 osobe od kojih su dvije pozitivna na koronavirus. Na liječenju u Općoj bolnici Varaždin je sedam osoba s težom kliničkom slikom.

 

Ravnatelj Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije Marin Bosilj rekao je kako u posljednjih sedam dana imamo 15 novooboljelih što je pokazatelj da virus nije nestao i da se još uvijek nalazi u populaciji.

-Nalazimo se u vremenu kada se putuje na godišnje odmore pa je tim više potrebno obratiti pažnju na poštivanje epidemioloških mjera. Pozivam žitelje naše županije da sva druženja, za koja je to moguće, održavaju na otvorenom prostoru uz držanje distance i pridržavanje drugih epidemioloških mjera koje su propisane. Također apeliram na one građane koji osjete bilo kakve simptome te kod kojih postoji i najmanja sumnja na COVID-19 da odmah prekinu kontakte i da se što prije jave svojim liječnicima zbog testiranja te na taj način suzbiju mogućnost širenja bolesti. Koristim priliku da pozovem sve one koji se nisu cijepili da to urade što je prije moguće kako bi u jesen ušli s dovoljnom zaštitom jer poznato je kako se antitijela ne stvaraju drugi dan od cijepljenja nego je za njihovo stvaranje potrebno određeno vrijeme. Svi oni koji se nisu zaštitili, a žele do jeseni biti zaštićeni trebaju sada započeti s procesom cijepljenja – navodi Bosilj.

 

Danas do 18 sati, na redu je cijepljenje prvom i drugom dozom Pfizera, za građane cijepljene 8. lipnja, kao i za ostale građene koji se žele cijepiti po prvi puta te mogu doći bez najave i narudžbe.

 

U srijedu 21. srpnja od 8 do 18 sati na bit će cijepljenje Pfizerom s prvom i drugom dozom, za građane cijepljene 9. lipnja, te cijepljenje isključivo drugom dozom AstraZenece. Zainteresirani građani koji se žele cijepiti po prvi puta mogu doći mogu bez najave i narudžbe.

 

U petak, 23. srpnja od 8 do 18 sati cijepljenje će biti samo za naručene građane drugom dozom Pfizera, koji su prvom dozom cijepljeni 11. lipnja.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Općina Donja Voća: Potpore male vrijednosti potvrdile svoju svrhu – više od 87.000 eura dodijeljeno korisnicima u tri godine

    Nakon što je ovog proljeća objavljen Javni poziv za dodjelu potpora male vrijednosti u gospodarstvu, turizmu te poljoprivredi i ruralnom razvoju, načelnica Općine Donja Voća, Sanja Kočet, jučer je potpisala ugovore o financiranju odabranih projekata. Ukupan broj prijava i dodijeljenih iznosa u ove tri godine jasno pokazuje kako program potpora male vrijednosti, uveden 2023. godine, ima svoju punu svrhu i opravdanost. Navedeno je rezultiralo mnogim pozitivnim trendovima na području općine […]

    today01/08/2025 5

    0%