play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Prvo TFA natjecanje Vatrena Gora okupilo elitu vatrogasaca iz tri države

U Varaždinbregu je 16. svibnja održan 1. TFA Vatrena Gora 2026., prvo takvo natjecanje u Republici Hrvatskoj, u organizaciji Dobrovoljnog vatrogasnog društva Varaždinbreg.

TFA natjecanja u vatrogasnom svijetu poznata su kao jedna od najzahtjevnijih fizičko-funkcionalnih disciplina, u kojima natjecatelji u punoj zaštitnoj vatrogasnoj opremi savladavaju tehnički i fizički zahtjevne staze. Ovakav format u potpunosti testira izdržljivost, snagu, koordinaciju i spremnost vatrogasaca za stvarne intervencije u otežanim uvjetima.

Ovogodišnje izdanje okupilo je vatrogasce iz Hrvatske, Slovačke i Slovenije, iz ukupno 30 dobrovoljnih i profesionalnih vatrogasnih postrojbi. Tijekom dana ostvareno je 50 prolazaka kroz zahtjevno koncipiranu stazu u pojedinačnim kategorijama Iron i Master te u tandem disciplinama.

Unatoč nepovoljnim vremenskim uvjetima, natjecanje je provedeno uspješno i bez ozljeda, što dodatno potvrđuje visoku razinu organizacije te spremnost i disciplinu natjecatelja.

Zapažene sportske rezultate ostvarili su i članovi domaćeg društva. Posebno se istaknuo zapovjednik DVD-a Varaždinbreg Leon Čurila, koji je ostvario najbolje vrijeme staze u pojedinačnoj kategoriji. Najbrže vrijeme cijelog natjecanja zajednički su postavili Leon Čurila i Siniša Horvat, zapovjednik i predsjednik DVD-a Varaždinbreg, čime su dodatno potvrdili visoku razinu pripremljenosti domaćih natjecatelja.

Natjecanje je otvorio načelnik Općine Gornji Kneginec Goran Kaniški, a događaju su prisustvovali i predsjednik Općinskog vijeća Marko Brezovec te predsjednik Vatrogasne zajednice općine Gornji Kneginec Kornelio Gerić, koji je i sam sudjelovao u natjecanju. Među uzvanicima je bila i predsjednica Dobrovoljnog vatrogasnog društva Bratislava Rača iz Slovačke Danielka Rősselová Olenočinová.

Organizatori su istaknuli kako je provedba natjecanja bila rezultat višednevnih priprema, od izgradnje i opremanja poligona, preko provedbe samog natjecanja, do logističke podrške i završnog uređivanja terena. Posebno je naglašena uloga svih članova organizacijskog tima te sudaca na stazi, bez kojih provedba ovako zahtjevnog natjecanja ne bi bila moguća.

Unatoč otežanim uvjetima, natjecanje je ocijenjeno kao uspješno i kao važan korak u razvoju TFA discipline u Hrvatskoj. Sljedeće natjecanje planirano je za rujan, uz očekivanje povoljnijih vremenskih uvjeta i dodatno unaprjeđenje organizacije.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Hrvatski tim frizera osvojio peto mjesto na svjetskom natjecanju u Parizu, a među njima je i toplički frizer Marin Šimek

    Grad Varaždinske Toplice ima još jedan razlog za slavlje. Naime, proteklog vikenda u Parizu je održano prestižno natjecanje frizera, OMC Hairworld Symposium, na kojem su sudjelovali i hrvatski frizeri u čijem timu je bio i poznati toplički frizer, Marin Šimek. Hrvatski tim je na prestižnom i zahtjevnom natjecanju, koje okuplja vrhunske frizerske talente iz svih dijelova svijeta, osvojio odlično peto mjesto u konkurenciji od 66 prijavljenih ekipa. Marin Šimek na […]

    today17/10/2024 196

    0%