play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Povećanje sigurnosti prometa i ulaganja u infrastrukturu: Općina Nedelišće nastavlja s investicijama

 Državna cesta D3 Čakovec-Varaždin dosad je imala biciklističku stazu, no nije bilo pješačke staze, što je predstavljalo sigurnosni izazov, osobito za pješake i djecu na putu prema školi.

Zbog toga je Općina 2021. godine započela s faznom izgradnjom pješačke staze, a do sada su završena tri segmenta s istočne strane ceste. Ovih dana krenuo je nastavak radova i na zapadnoj strani.

U ovoj fazi projekta planirana je izgradnja pješačke staze dužine 900 metara i širine 1,60 metara. Izvođač radova, tvrtka PAVLIC-ASFALT-BETON d.o.o., s radovima je započeo 19. veljače, a dovršetak radova planira se do ljetnih mjeseci. Vrijednost investicije iznosi 226.200 eura i u potpunosti se financira iz općinskog proračuna. Međutim, projekt je prijavljen na natječaj Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, što otvara mogućnost sufinanciranja u iznosu od 100.000 eura. Općina Nedelišće dosad je uspješno prijavljivala slične projekte, te se i sada nada pozitivnom ishodu.

 

Načelnik Općine Nedelišće Nikola Novak istaknuo je važnost ovakvih projekata za sigurnost svih sudionika u prometu: “Općina Nedelišće s posebnom pozornošću prati sigurnost prometa i kontinuirano ulažemo u poboljšanje infrastrukture. Ova pješačka staza osigurat će veću sigurnost pješaka, a pogotovo djece koja se ovuda svakodnevno kreću prema školi, što nam je jedan od prioriteta.”

 

Osim ulaganja u prometnu infrastrukturu, Općina Nedelišće poduzima dodatne mjere za povećanje sigurnosti prometa. Tako su u Pušćinama već postavljena dva kućišta za kamere za nadzor brzine, a ove godine planira se postavljanje još tri kućišta u Gornjem Kuršancu, Nedelišću i Trnovcu.

 

Paralelno s ovim projektima, u Pušćinama kreće i nova investicija u sportske objekte. Nakon završetka radova na navodnjavanju i sanaciji terena, tijekom proljeća započet će postavljanje rasvjete na glavnom nogometnom igralištu NK Pušćine. Klub koji se istaknuo ne samo sportskim uspjesima već i predanošću svojih članova, trenutno drži visoko drugo mjesto u Prvoj međimurskoj nogometnoj ligi. Uprava kluba svojim trudom i zalaganjem već je realizirala brojne projekte, a Općina s ponosom nastavlja suradnju kako bi dodatno unaprijedila uvjete za igrače i navijače.

 

Ovi infrastrukturni projekti potvrđuju kontinuirani angažman Općine Nedelišće u poboljšanju sigurnosti, životnih uvjeta i sportskih sadržaja za svoje stanovnike.

 

 

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Olimpijski dan inkluzije i zajedništva u Varaždinu

    U Gradskoj sportskoj dvorani Varaždin u Graberju u srijedu, 10. rujna 2025. je otvoren I. Regionalni Olimpijski dan inkluzije i zajedništva. Na svečanom otvorenju goste i natjecatelje iz četiri županije pozdravili su u ime Grada Varaždina zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković, zastupnik u Hrvatskom saboru i Darijo Jurišić, pravobranitelj za osobe s invaliditetom. Ravnatelj Centra za pružanje usluga u zajednici Varaždin Teodor Sabolić također je izrazio dobrodošli su natjecateljima, osobama s […]

    today10/09/2025 8

    0%