play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

POS naselje i Banfica dobit će podzemne spremnike za odlaganje otpada

Uz zgrade u POS-naselju uz Jalkovečku ulici te na Banfici nastavljeni su radovi na postavljanju podzemnih spremnika za selektivno odlaganje otpada. Spremnici su već postavljeni i u Harambašićevoj ulici. Kako se obavljaju radovi U Ludbreškoj i Ulici Ruđera Bošđkovića te u POS-u danas je provjerio gradonačelnik Grada Varaždina dr.sc. Ivan Čehok sa pročelnikom Robertom Krajcerom. Varaždin je prvi grad koji je u Hrvatskoj krenuo s postavljanjem takvih spremnika. Sredstva su pribavljena plasmanom gradskih obveznica, a  cilj  je daljnje smanjivanja količina miješanog komunalnog otpada. Slijedećih tjedana spremnici će biti postavljeni u Ulici Tome Masaryka te u Trakošćanskoj ulici čime će biti ispunjen plan o postavljanju spremnika na šest različitih lokacija u gradu.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Čak 1500 eura kazne za onoga koji je u prirodu odbacio otpad

    Grad Varaždin odlučio je stati na kraj neodgovornim građanima koji odbacuju otpad u okoliš. Na nekoliko lokacija u gradu gdje su se stvarale divlje deponije, postavljene su nadzorne kamere. Kako nalaže zakon, mjesta koja se nadziru na taj način propisno su označena. Kamere bežičnim putem prosljeđuju podatke Komunalnom redarstvu Grada Varaždina koje temeljem dobivenih podataka može reagirati i prekršiteljima izreći novčane kazne. U popularnoj „šumici“ između varaždinskog groblja i Vodovodne […]

    today31/10/2023 232

    0%