play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Ponovno velik uspjeh uljare Agroprom Patrčević

Na 65. svjetskom natjecanju kvalitete prehrambenih proizvoda Monde Selection, održanom u Bruxelles, proizvođači iz Varaždinske županije još su jednom potvrdili vrhunsku kvalitetu svojih proizvoda osvojivši četiri nove zlatne medalje za varaždinsko bučino ulje.

Iz Općine Petrijanec poručuju kako su izuzetno ponosni što je jedno od zlata stiglo i u našu općinu, a riječ je, naravno, o uljari Agroprom Patrčević iz Strmca Podravskog.

Riječ je o jednom od najuglednijih međunarodnih ocjenjivanja prehrambenih proizvoda, koje se održava još od 1961. godine i okuplja stručnjake iz područja prehrambene tehnologije, nutricionizma i gastronomije.

Natjecanje Monde Selection poznato je po izuzetno strogim kriterijima ocjenjivanja. Proizvodi se ne uspoređuju međusobno, već se ocjenjuju prema unaprijed definiranim standardima kvalitete koji uključuju organoleptička svojstva (okus, miris, teksturu), sastav, podrijetlo sirovina, sigurnost hrane, ali i ambalažu i deklaraciju. Upravo zbog takvog sveobuhvatnog pristupa, osvojena zlatna medalja predstavlja snažnu potvrdu izvrsnosti i kontinuiteta u proizvodnji.

Posebno priznanje ove godine pripalo je i uljari Agroprom Patrčević iz Strmca Podravskog, koja je svojim bučinim uljem još jednom dokazala da se tradicija, znanje i kvaliteta mogu uspješno pozicionirati na svjetskoj razini.

Ovaj uspjeh ne predstavlja samo priznanje pojedinom proizvođaču, već i dodatno učvršćuje reputaciju Varaždinske županije kao regije prepoznatljive po vrhunskim poljoprivredno-prehrambenim proizvodima.

Izuzetno sam ponosan na još jednu u nizu nagrada koju je primila uljara iz naše općine, koja ima kompletno zaokruženu proizvodnju – od pripreme poljoprivrednog zemljišta, sjetve i strojne žetve buča pa do finalnog proizvoda koji nastaje u njihovoj uljari u Strmcu Podravskom. Želim uputiti iskrenu čestitku uljari Agroprom Patrčević na ovom iznimnom uspjehu. Vaša predanost kvaliteti, očuvanju tradicije i stalnom unapređenju proizvodnje razlog su ponosa cijele naše zajednice. Ova zlatna medalja potvrda je vašeg truda i znanja, ali i poticaj za daljnji razvoj i nove uspjehe na međunarodnoj sceni. Zahvala i vašim kooperantima koji marljivo rade tijekom cijele godine kako bi osigurali vrhunsku sirovinu i dali svoj doprinos ovom velikom uspjehu.“ – rekao je načelnik Općine Petrijanec Željko Posavec.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Varaždinski umirovljenici moći će povoljno ljetovati na Rabu

    Varaždinski umirovljenici moći će povoljno ljetovati na Rabu, a to će biti plaćeno sredstvima koje je Gradska tržnica do sada trošila za naknade članova Nadzornog odbora. Tu je inicijativu gradonačelnik Grada Varaždina dr.sc. Neven Bosilj u utorak obrazložio Predragu Ciglaru, direktoru Gradske tržnice Varaždin. Do sada se za rad članova nadzornog odbora tržnice izdvajalo mjesečno 10.500 kuna, odnosno godišnje 126.000 kuna. Nadzorni odbor je ukinut  odlukom gradonačelnika na današnjoj skupštini […]

    today17/06/2021 262

    0%