playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

Radio Megaton Radio Megaton..

Pobjedom nad NK Vinica, ŠNK Rudar 47 zadržao prvo mjesto na prvenstvenoj tablici

Nogometaši ŠNK Rudar 47 iz Donjeg Ladanja upisali su osmu ovosezonsku pobjedu u 3. Županijskoj nogometnoj ligi, skupini Varaždin.

U 10. prvenstvenom kolu ekipa iz Donjeg Ladanja na gostujućem je travnjaku u Vinici pred stotinjak gledatelja pobijedila domaću ekipu NK Vinica rezultatom 0:2 (poluvrijeme 0:1).

Brza i dinamična utakmica pružila je mnoštvo prilika za obje ekipe, što potvrđuje i prvi pogodak u 3. minuti susreta, kojeg je za Rudar 47 postigao Damjan Presečki. Desetak minuta kasnije, sudac susreta Siniša Crkvenčić zaustavlja igru i dosuđuje kazneni udarac za gostujuću ekipu, ali s bijele točke neprecizan je Alen Kokotec. Uslijedilo je nekoliko slobodnih udaraca te izglednih prilika za oba sastava, ali je rezultat na poluvremenu ostao nepromijenjen.

Na početku drugog poluvremena obranu domaćeg sastava iznenađuje Damir Kundija u 69. minuti susreta koji zabija za konačnih 0:2.

Zasluge za pobjedu Rudara 47 idu i vrataru Franu Novaku koji je zahvaljujući velikim naporima zadržao mrežu netaknutom punih 90 minuta susreta.

U isto vrijeme dan ranije odigrana je i prvenstvena utakmica u Jurketincu. Ekipa NK Omladinca poražena je na domaćem terenu od ekipe NK Sračinec rezultatom 1:8.

Na prvenstvenoj tablici, ŠNK Rudar 47 se zadržao na prvom mjestu sa 25 osvojenih bodova, dok je NK Omladinac na 10. mjestu sa 3 osvojena boda.

U sljedećem 11. kolu Rudar 47 u subotu, 26. listopada u 15 i 30 sati dočekuje NK Dinamo Babinec, dok u nedjelju, 27. listopada od 14 i 30 sati NK Omladinac gostuje u Otok Virju protiv domaće ekipe NK Bratstvo.