• cover play_arrow

Radio Megaton Radio Megaton..

PETA POBJEDA Varteks slavio golom Hrženjaka i privremeno zasjeo na vrh tablice!

Varteksovci pokazali karakter i u teškoj utakmici slavili golom Hrženjaka.

U sklopu 6. kola 3. NL Sjever nogometaši Varteksa uspjeli su na gostovanju pobijediti Dinamo Domašinec, što im je prva pobjeda nad Domašinčanima nakon godinu i pol dana. U prošlogodišnja tri susreta su doživjeli dva poraza i tek jedan remi, ali su ove subote konačno izvukli pobjedu.

Bila je to tradicionalno teška utakmica na Kokotovom Vezu, a Dinamo je u susret ušao bez važnog igrača Nevena Hlišća, koji odrađuje žute kartone, dok je bivši Bumbar Saša Stojko ozlijeđen.

Bumbari su krenuli nešto opreznije, nisu željeli dopustiti previše prostora iskusnom Krznaru i njegovim suigračima da ih iskontriraju, a igrali su sa četiri igrača u posljednjoj liniji. Zanimljivo, po prvi puta je u ligaškom ogledu šansu na vratima dobio Kirić, koji još spada u ‘kvotu’ igrača ispod 21 godine pa je to donijelo nešto veću fleksibilnost s opcijama u polju.

Nešto ofenzivnije je bio postavljen i Niko Mihalinec, a u prvom dijelu nismo vidjeli puno većih prigoda. Varteks je imao više dominacije, a može se izdvojiti dobru akciju iz 20. minute, kada Kovačec puca preko gola. Pokušavao je i Glavica u 40. minuti, ali ravno u vratara Prekupca. Najbolju prigodu imao je Kanceljak u 41. minuti, kada kreće prema golu domaćih i umjesto asistencije potpuno samom Mihalincu, puca ravno u vratara.

I u nastavak Varteks kreće bolje, a ponovno je Kanceljak u prigodama. U 54. dobro puca, lopta odlazi pod prečku, a tek Prekupec skreće u korner. Pet minuta kasnije, Glavica vuče i proigrava Kanceljaka, čiji udarac odlazi tik pored lijeve stative.

Prvi udarac domaćina, bilježimo u 62. minuti, kad Martinjaš puca pored gola. U tom periodu igre kao da se domaćin malo pribrao, imali su i Domašinčani nekih šansi, a Besek pokušava zamjenama doći do svježine, pa ulaze Telebar i Hrženjak, u 70. minuti.

I upravo mladi Hrženjak, nedugo po ulasku stiže do svojeg ligaškog prvijenca, na teškom gostovanju, kojim je riješeno pitanje pobjednika.

Kanceljak je proigran na lijevoj strani, povratna lopta s gol-aut linije na 7-8 metara, gdje natrčava Hrženjak i prizemnom loptom pogađa u lijevi donji kut Dinama, za slavlje na dijelu tribina gdje su bili varaždinski navijači.

– Stigao je i prvi gol, konačno. Znali smo da će utakmica biti teška, ali borili smo se do kraja, i pobjeda je došla – kazao je nakon utakmice strijelac Hrženjak.

Do kraja utakmice domaćin je pokušavao sve da stigne do izjednačenja, ali Varteks je priveo utakmicu kraju, za veliko slavlje navijača White Stonesa, koji su u velikom broju stigli u Domašinec, i bodrili svoje ljubimce na putu do pete ovosezonske pobjede.

– Izuzetno teška utakmica za nas, energetski smo bili potrošeni, a i prijašnji rezultati s današnjim protivnikom su ipak uzrokovali određenu nervozu. Zahvaljujem domaćinu na izuzetno korektnoj utakmici. Nemam riječi kojima bih čestitao igračima, a uz ovakvo bodrenje White Stonesa, tu se i nazire nešto što bi mi mogli postići, ali moramo biti strpljivi, ići korak po korak – istaknuo je nakon utakmice Dražen Besek.

U derbiju kola je Pitomača s čak 4:0 pobijedila Rudar, nanijevši im prvi poraz u sezoni, a kako Bilogora igra tek sutra, na gostovanju kod Predavčana, Varteks je privremeno i zasjeo na vrh tablice.

Bumbari će u sljedećem kolu, u subotu, 28. rujna ugostiti Graničar iz Kotoribe.

Dinamo Domašinec – Varteks 0:1 (0:0)

Domašinec, stadion ‘Kokotov vez’. Gledatelja: 340. Glavni sudac: Marko Dergez (Đurđevac), pomoćni suci: Matej Mađerić (Koprivnica), Karlo Gjurašin (Koprivnica).

Strijelac – 0:1 Hrženjak (77).

Dinamo Domašinec – Prekupec, Sabol, Krznar, Malenović (od 84. Marodi), Petak, Rališ (od 72. Novak), Volar, Mezga (od 46. Bacinger), Kovač (od 84. Jakšić), Martinjaš, Žulić. Trener: Dalibor Gorupić.

Varteks – Kirić, Ptiček, Kukec, Katanec, Havojić (od 70. Telebar), Kovačec, Matova, Renan (od 70. Renan), Kanceljak, Mihalinec (od 83. Hrastić), Glavica (od 90. Lukačić). Trener: Dražen Besek.