play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Paljenjem prve adventske svijeće počeo Mali Advent u Marofu

U blagdanski ukrašenom Novom Marofu, kod Kulturnog centra „Ivan Rabuzin“ u subotu je zapaljena prva adventska svijeća te je tako započeo Mali Advent u Marofu, u organizaciji Turističke zajednice grada Novog Marofa i Pučkog otvorenog učilišta Novi Marof. Nastavljena je tradicija započeta prije nekoliko godina, kojom Novomarofčani prigodno ulaze u vrijeme Došašća.

Blagoslov svijeće je predvodio fra Nikola Šantek koji je podsjetio da je Advent iščekivanje dana rođenja Isusa Krista, Božića, te da se u ove dane pripremamo da bi živjeli u miru, slozi i zajedništvu kako je potrebno u ovo zahtjevno vrijeme.

Prvu je adventsku svijeću zapalio gradonačelnik Siniša Jenkač.„Moramo vjerovati u sebe i onda ćemo lakše prebroditi probleme. Previše slušamo vijesti, opterećujemo se, postajemo depresivni. Pred nama je Božić, veselje i želim vam u tom duhu mira, zadovoljstva, zdravlja – čuvajte se i cijepite se – ljubavi, zajedništva. Zajedništvo nas je uvijek, a hrvatski narod to može posvjedočiti, sačuvalo i držalo na okupu. Neka nas čuva i dalje” – poručio je Jenkač.

Nakon paljenja svijeće koncert na otvorenom održao je Antonio Tkalec, kantautor i skladatelj moderne duhovne glazbe.

Renata Horvatić, voditeljica Turističke zajednice grada Novog Marofa, najavila je prigodne programe i sljedećih subota. „Kako smo najavili, idemo korak po korak. U planu je koncert KUD-a Marof, drugi manji koncerti, doček Djeda Mraza, programi za djecu. Sve ćemo to organizirati sukladno epidemiološkoj situaciji koju pratimo pa ćemo programe najavljivati za svaki tjedan posebno” – kazala je Horvatić.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Svjetski je dan seoskih žena, zamjenica župana čokoladama razveselila žene na varaždinskome placu

    Kako bi ukazala na ulogu seoskih žena kako u društvu i zajednicama u kojima žive, zamjenica župana Varaždinske županije Silvija Zagorec obišla je varaždinski plac te čokoladama darivala žene, vlasnice i djelatnice OPG-ova  čestitavši im pritom njihov dan. "Ovim malim znakom pažnje željela sam razveseliti i uljepšati  ovaj dan našim dragim seoskim ženama, ali i podsjetiti na njihovu ulogu u našem društvu. One su vrijedne i marljive članice našeg društva […]

    today15/10/2021 445

    0%