play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Otvorena Županijska smotra stvaralaštva LiDraNo

Čak 300-tinjak učenika osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije sudjeluje na Županijskoj smotri stvaralaštva LiDraNo 2024., koja je počela jučer okruglim stolovima za literarno i novinarsko stvaralaštvo, a nastavljena je danas dramsko-scenskim nastupima u Kulturnom centru Ivan Rabuzin u Novome Marofu.

Domaćin ovogodišnjeg LiDRaNa za osnovne škole je OŠ Šemovec, a za srednje škole Elektrostrojarska škola Varaždin. Čast da svečano otvori Županijsku smotru za osnovne škole pripala je zamjenici župana Silviji Zagorec.

– Naši učenici na ovoj tradicionalnoj smotri, na kojoj se njeguje hrvatski jezik i bogata jezična baština, imaju priliku pokazati svu svoju darovitost, bilo dramsko-scenskim nastupima ili kroz literarne i novinarske radove. Za svaku pohvalu je rad mentora koji potiču učenike u stvaralaštvu, svakodnevno prepoznaju njihovu nadarenost te vode brigu da se taj rad i trud promoviraju na najbolji način. U tome im Varaždinska županija daje svesrdnu podršku. Našim malim kreativcima želim da budu svoji, spontani i iskreni, da uspješno predstave svoju školu i da, prije svega, uživaju u nastupu. Čestitam domaćinima, OŠ Šemovec na čelu s ravnateljicom Marinom Hižak na odličnoj organizaciji – istaknula je zamjenica Silvija Zagorec.

Članovi Povjerenstva za dramsko-scenski izraz nisu imali nimalo lak zadatak, jer su se na pozornici novomarofskog centra predstavila 24 osnovnoškolca s pojedinačnim nastupima, a potom je uslijedilo 18 skupnih nastupa.

– S obzirom da na županijskom LiDraNu za osnovne škole u dva dana sudjeluje 230 učenika, možemo reći da postoji veliki interes i zalaganje učenika. Literarni i novinarski radovi, radijski ostvaraji i scenski nastupi su sve kvalitetniji, što možemo zahvaliti učiteljima i mentorima koji rade s učenicima i potiču ih na kreativnost te na ljubav prema hrvatskome jeziku – rekla je ravnateljica OŠ Šemovec Marina Hižak.

Danas u 17 sati na pozornicu će izaći srednjoškolci budući da će tada početi pojedinačni te potom skupni nastupi na Županijskoj smotri LiDraNo za srednje škole. Ukupno sudjeluju 33 učenika i 13 mentora iz šest srednjih škola.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Na Otoku mladosti u Ludbregu privodi se kraju uređenje Prapovijesnog parka

    Ludbreg uskoro postaje bogatiji za još jednu atrakciju. Na Otoku mladosti privodi se kraju uređenje Prapovijesnog parka, projekta vrijednog oko 130.000 eura, koji će posjetiteljima pružiti jedinstveno putovanje u ledeno doba i približiti bogatu arheološku i geološku baštinu ovog kraja.   Središnje mjesto u parku zauzima replika vunastog nosoroga Erike, životinje čiji je gotovo cjelovit kostur pronađen upravo u Ludbregu 1982. godine. „Do otkrića kostura došlo je kada se urušio […]

    today26/08/2025 2

    0%