play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Općini Vidovec odobreno 98.000,00 eura za obnovu crkve u Tužnom i crkve u Vidovcu

Općina Vidovec i u 2026. godini nastavlja snažno ulagati u očuvanje svoje vrijedne sakralne i kulturne baštine. Od Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske odobreno je ukupno 98.000,00 eura za nastavak konstruktivne sanacije dvaju važnih sakralnih objekata na području općine.

Za Crkvu sv. Antuna Padovanskog u Tužnom osigurano je 48.000,00 eura, dok je za Crkvu sv. Vida u Vidovcu i kuriju župnog dvora odobreno 50.000,00 eura.

Riječ je o nastavku sustavnih i višegodišnjih ulaganja u objekte koji imaju iznimnu povijesnu, arhitektonsku i duhovnu vrijednost. U proteklim godinama na obje su crkve provedeni brojni radovi, od izrade projektne dokumentacije i stručnih elaborata, preko sanacija pročelja i krovišta, do zahtjevnih priprema za konstruktivnu obnovu. Svaka faza radova planira se pažljivo i provodi u suradnji s nadležnim konzervatorskim službama i župama, s ciljem da se trajno očuva njihova stabilnost, autentičnost i značaj koji imaju za našu zajednicu.

Sredstva odobrena za 2026. godinu omogućit će nastavak najzahtjevnijih radova, osiguravajući da ove crkve i dalje ostanu siguran i postojan oslonac duhovnog života te prepoznatljiv simbol zajedništva naše općine. „Ovih 98.000,00 eura potvrda su da se kontinuiran i odgovoran rad prepoznaje. Naše crkve nisu samo građevine, one su dio identiteta naše zajednice, mjesta okupljanja, molitve i važnih životnih trenutaka naših mještana. Nastavit ćemo ulagati u njihovu obnovu jer želimo da ostanu očuvane, sigurne i ponos našeg kraja i za buduće generacije“, istaknuo je načelnik Općine Vidovec, g. Bruno Hranić.

Ulaganjem u crkvu sv. Vida u Vidovcu i crkvu sv. Antuna u Tužnom potvrđujemo odgovornost prema naslijeđu koje smo preuzeli i odlučnost da ga očuvamo i unaprijedimo za generacije koje dolaze.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Počinje realizacija još jednog kapitalnog projekta – rekonstrukcija, adaptacija i dogradnja vatrogasnog doma DVD-a Trnovec

    U Općini Trnovec Bartolovečki kreće realizacija još jednog velikog projekta – počinje rekonstrukcija, adaptacija i dogradnja vatrogasnog doma za potrebe Dobrovoljnog vatrogasnog društva Trnovec. Riječ je o kapitalnom projektu čija vrijednost iznosi 1,4 milijuna eura, a ugovor je s izvođačem radova, prigodno u sklopu obilježavanja Dana Općine, potpisala načelnica Verica Vitković. Dobrovoljno vatrogasno društvo Trnovec je interventna jedinica, dakle desna ruka Javnoj vatrogasnoj postrojbi Varaždin, a prostori koje oni koriste […]

    today21/04/2026 4

    0%