play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Općina Klenovnik: Dodijeljena novčana pomoć roditeljima novorođenih

 

Naknada za novorođenu djecu jedna je od najpopularnijih demografskih mjera koja se provodi s ciljem jednokratne i konkretne pomoći roditeljima. Znaju to dobro i u Općini Klenovnik koja za tu mjeru izdvaja značajna proračunska sredstva.

 

U četvrtak je tako upriličena podjela novčane pomoći roditeljima djece rođene u prvoj polovici ove godine, a pravo na pomoć ostvarili su roditelji osmero novorođenčadi – po četiriju djevojčica i dječaka.

 

Ukupan iznos isplaćenih sredstava je 2.250,00 eura, a roditelji su za četvero prvorođene djece primili po 200,00 eura, za troje drugorođenih po 300,00 eura, dok je za jedno četvrto dijete u obitelji isplaćeno 550,00 eura.

 

Briga o mladim obiteljima i potpora roditeljima jedan je od prioriteta naše općinske politike. Ova novčana pomoć simboličan je, ali važan oblik potpore obiteljima koje se odlučuju na djecu. U vremenu izazova, želimo pokazati da nisu sami i da ih zajednica prati i podupire već od prvog dana djetetova života – istaknuo je načelnik Općine Klenovnik, Martin Pintarić.

 

Uz novčanu pomoć za novorođene, Općina Klenovnik nizom mjera kontinuirano ulaže u najmlađe stanovnike. Općina sufinancira smještaj djece u vrtićima kojima nije osnivač ni vlasnik. Roditelji plaćaju fiksni iznos od 70,00 eura, dok razliku do pune ekonomske cijene vrtića pokriva Općina, a za tu se namjenu iz proračuna godišnje izdvaja oko 15.000,00 eura. Također, sufinancira se i boravak djece u Dječjem vrtiću „Latica” u Klenovniku – roditelji plaćaju 70,00 eura po djetetu od ekonomske cijene koja iznosi 380,00 eura, što znači da Općina mjesečno izdvaja čak 310,00 eura po djetetu.

 

Načelnik Pintarić najavljuje i jednu novost.

 

U našem dječjem vrtiću trenutačno je upisano šezdesetoro djece, a već od rujna planiramo otvoriti i četvrtu odgojnu skupinu. Očekujemo da će broj djece porasti na osamdeset, čime će i naša izdvajanja dodatno rasti, no to nas veseli jer pokazuje da naša općina živi i raste – naglasio je načelnik.

 

Usto, iz proračuna se godišnje izdvaja oko 6.000,00 eura za sufinanciranje radnih bilježnica, čime se roditeljima osnovnoškolaca znatno olakšava početak školske godine. Općina osigurava i prigodne darove za prvašiće Osnovne škole grofa Janka Draškovića Klenovnik, kao i darove za blagdan svetog Nikole za osnovnoškolce i djecu u Dječjem vrtiću „Latica”.

 

Naša djeca zaslužuju najbolje, a na nama je da im to omogućimo i zajedno s njihovim roditeljima, nastavnicima i odgojiteljima gradimo Klenovnik koji voli djecuzaključio je načelnik Pintarić.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    U teškoj prometnoj nesreći poginuli muškarac i jednogodišnje dijete

    U srijedu, 30. srpnja, oko 16.30 sati, na državnoj cesti D-3, odnosno Zagrebačkoj ulici u Lužanu Biškupečkom, dogodila se teška prometna nesreća u kojoj su dvije osobe smrtno stradale. Muškarac starosti 30 godina upravljao je osobnim vozilom, krećući se iz smjera Varaždin Brega prema Novom Marofu. U jednom je trenutku vozilom skrenuo ulijevo, te je prednjim lijevim dijelom svog vozila udario u prednji lijevi dio skupa teretnih vozila (vučno i […]

    today31/07/2025 1

    0%