play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Održana konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Grada Varaždinskih Toplica

Ljubica Nofta nova je predsjednica Gradskog vijeća Grada Varaždinskih Toplica. Jednoglasna je to odluka vijećnika donijeta na konstituirajućoj sjednici Vijeća održanoj u srijedu.Također jednoglasno, za potpredsjednika Vijeća izabran je Marko Plišo, dok će drugi potpredsjednik biti Silvio Hajduk za kojeg je glasala većina vijećnika.Nakon lokalnih izbora održanih 16. svibnja, u Gradsko vijeće koje broji 13 članova ušlo je šestero vijećnika s liste HDZ-a i HSLS-a, a to su Josip Hajduk, Josip Obad, Ljubica Nofta, Stjepan Denžić, Ivica Čičak te Dragica Ratković koja je preuzela dužnost gradonačelnice u drugom mandatu, stoga će umjesto Ratković vijećnica u naredne četiri godine biti Verica Pantaler. Budući da su Josip Obad i Ivica Čičak stavili mandate u mirovanje, umjesto njih u Vijeće su ušli Draženko Pokos i Manuela Pantaler Županić. S liste Reformista, SDP-a i HSU-a u Vijeće su ušla petorica vijećnika, a to su Željko Bedeković, Dragutin Šarec, Silvio Hajduk, Nedeljko Mihalić i Srećko Detelj, dok je po jedan vijećnik s dvije liste grupa birača – Kristijan Remenar, odnosno Marko Plišo. Obraćajući se vijećnicima, novoizabrana predsjednica Vijeća pozvala ih je da se svi zajedno potrude da u narednom mandatu budu što uspješniji. “Moramo realizirati što više projekata korisnih za naš grad, koristeći EU fondove i institucije Republike Hrvatske koji će nam biti na raspolaganju. To naši građani od nas očekuju i s tim mislima nastavimo naš rad u Gradskom vijeću u naredne četiri godine ” rekla je Ljubica Nofta.

Čestitajući predsjednici Vijeća, njezinim zamjenicima i svim novoizabranim gradskim vijećnicama i vijećnicima, gradonačelnica Dragica Ratković naglasila je da se nada dobroj suradnji. “Izbori su prošli, kampanja je bila prilično prljava, ali to je iza nas, a pred nama je puno posla i sve vas pozivam da se uključite u rad Gradskog vijeća s dobrim i konstruktivnim prijedlozima. Kod mene se nitko ne treba naručivati niti čekati, uvijek ću biti tu za sve vas kad god ćete me trebati. Pred nama je pozitivno vrijeme, idemo ga zajedno iskoristiti na korist svih naših žitelja. Izabrani smo da radimo na dobrobit naših građana i našega grada, potrudimo se zajedno da tako i radimo u narednom razdoblju” poručila je vijećnicima gradonačelnica Ratković.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Ministar Ružić boravio u Varaždinskoj županiji

    Daljnji razvoj sustava socijalne skrbi, unaprjeđenje usluga za starije osobe te jačanje suradnje između države, ustanova i udruga bile su glavne teme radnog sastanka održanog u Županijskoj palači tijekom prvog službenog posjeta ministra rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike prof. dr. sc. Alena Ružića Varaždinskoj županiji. Župan Anđelko Stričak i njegovi suradnici ministru su predstavili projekte i mjere kojima Varaždinska županija posljednjih godina razvija sustav socijalne skrbi, s posebnim […]

    today24/06/2026

    0%