play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Održana komemoracija za preminulog primarijusa Želimira Beera

U povodu smrti uglednog varaždinskog liječnika, dijabetologa te osnivača i dugogodišnjeg predsjednik Društva za zaštitu od dijabetesa Varaždina, prim.dr. Želimira Beera, od kolege su se komemoracijom oprostili u Općoj bolnici Varaždin.

Iskrenu sućut obitelji ispred bivših i sadašnjih djelatnika izrazila je doktorica Vesna Šimegi Đekić koja je pritom istaknula Beerov izvanredan, ali prije svega profesionalan i humani odnos prema bolesnicima.

Njegova ljubav prema medicini i njezinom razvoju posebno se očitovala u nesebičnom prenošenju svoga bogatog znanja na medicinske sestre i liječnike. Primarijus Beer je bio više od običnog šefa. On je bio mentor, prijatelj i netko tko je uvijek znao kako izvući najbolje iz onih oko sebe. Uvijek je vjerovao u svakoga od nas, čak i kad mi sami nismo vjerovali – kazala je Šimegi Đekić.

Primarijus je bio poznat po svojoj dobroti, mudrosti, ali i humoru i pozitivnoj energiji.

Uvijek je imao način da stvari učini boljim, lakšim za upravljanje, čak i kad smo prolazili kroz teška vremena. Učio nas je o integritetu, o vođenju sa suosjećanjem i o važnosti napornog rada. Znao je da uspjeh nije samo u brojevima ili postignućima, već u stvaranju okruženja u kojem svatko može napredovati, u kojem se svatko osjeća cijenjenim. Izgubili smo nekoga nevjerojatno posebnog, ali smo u tom procesu također dobili trajno nasljeđe koje će nas i dalje inspirirati da radimo bolje, budemo bolji i težimo više, baš kao što je primarijus činio svakog dana – istaknula je Šimegi Đekić.

Sućut obitelji izrazio je i ravnatelj Opće bolnice Varaždin, Damir Poljak koji je posebno istaknuo izvrstan rad primarijusa Beera koji je, osim što je bio odličan liječnik, bio i izvanredna osoba te prijatelj i mentor brojnim svojim kolegama.

O primarijusu

Doktor Želimir Beer rođen je 15. prosinca 1938. godine u Zagrebu. Gimnaziju je završio u Beloj Crkvi u Banatu, a 1962. godine diplomirao je na Medicinskom fakultetu. Od 1963. godine radio je u Medicinskom centru Varaždin na Internom odjelu, gdje je specijalizaciju iz interne medicine završio 1970. godine.

Godine 1982. postao je koordinator i organizator rada na Internom odjelu, a 1985. godine preuzeo je vođenje odjela za endokrinologiju. Tijekom svoje karijere objavio je brojne stručne radove, a koautor je i knjige o šećernoj bolesti. Bio je osnivač i dugogodišnji predsjednik Društva za zaštitu od dijabetesa te aktivni član Zbora liječnika Hrvatske. Održao je niz stručnih predavanja i zalagao se za bolju suradnju primarne zdravstvene zaštite, patronažne službe i bolničkih specijalnosti.

Za svoj angažman u medicini, primio je priznanje za primarijat 1982. godine. Osim svog stručnog rada, doktor Beer bio je politički aktivan, a u razdoblju od 1993. do 1995. godine obnašao je dužnost zamjenika župana Varaždinske županije.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Politika

    Konstituirano Općinsko vijeće Općine Sračinec, predsjednik je Krunoslav Lukačić

    U Sračincu je jučer održana konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Općine Sračinec, na kojoj su potvrđeni mandati vijećnicama i vijećnicima, izabran predsjednik Općinskog vijeća i dva potpredsjednika, kao i radna tijela Općinskog vijeća. Nakon provedenih izbora na dužnost vijećnika jučer su prisegnuli: vijećnici iz HNS-a - Krunoslav Lukačić, Karmela Majcen, Goran Stolnik, Đurđica Kovačić, Kristina Slaviček, Anđelko Križmarić i Jasmina Štrlek, zatim iz Reformista: Valerija Paljak, Mihael Liber, Ljerka Flegar i […]

    today10/06/2021 1389

    0%