play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Odlična suradnja Općine Vidovec i Hrvatskih voda nastavlja se i u 2025. godini

Općinu Vidovec nedavno su posjetili Milan Rezo, direktor Hrvatskih voda, vodnogospodarskog odjela za Muru i gornju Dravu i Ana Šelimber, zamjenica direktora.

Tom prilikom održan je radni sastanak s općinskim načelnikom Brunom Hranićem, na kojem se razgovaralo o dosad provedenim projektima i budućim ulaganjima u vodnu infrastrukturu, s posebnim naglaskom na obranu od poplava i jačanje komunalne opremljenosti.

Kroz program preventivne, redovne i izvanredne obrane od poplava na području Općine Vidovec, u razdoblju od 2021. do 2024. godine ukupno je uloženo 358.956,67 eura s PDV-om. Među najznačajnijim projektima ističe se izgradnja moderne vodovodne mreže u naselju Tužno – Čemerni breg, ukupne vrijednosti 145.894,72 eura. Projekt su zajednički sufinancirale Hrvatske vode i Općina Vidovec, a njegova realizacija omogućila je siguran i kvalitetan pristup pitkoj vodi za stanovnike i sve brojnije posjetitelje ovog područja. Nova infrastruktura ujedno otvara prostor za daljnji razvoj turističkih sadržaja, uključujući smještajne kapacitete i ugostiteljsku ponudu, što dodatno jača gospodarski potencijal cijelog kraja.

U suradnji s Hrvatskim vodama realiziran je i projekt rekonstrukcije cijevnog propusta (mosta) u naselju Krkanec, u vrijednosti od 26.212,50 eura. Radovi su uspješno završeni, a novouređeni most osigurava bolju prometnu povezanost i veću sigurnost za lokalno stanovništvo.

Načelnik Općine Vidovec Bruno Hranić izrazio je zadovoljstvo provedenim projektima i zahvalio Hrvatskim vodama na partnerskom pristupu, naglasivši važnost ulaganja u infrastrukturu kao preduvjeta za kvalitetan i održiv razvoj.

Zahvaljujući ovoj izvrsnoj suradnji uspjeli smo realizirati projekte koji su od velikog značaja za naše mještane, ali i za sve one koji dolaze u našu općinu. Nastavit ćemo ulagati u infrastrukturu i raditi na održivom razvoju našeg kraja“ – poručio je načelnik Hranić.

Suradnja s Hrvatskim vodama nastavlja se i u 2025. godini, tijekom koje su u okviru programa preventivne, redovne i izvanredne obrane od poplava planirana dodatna ulaganja u iznosu od 159.091,00 eura. Općina Vidovec, poznata po prirodnoj ljepoti, kulturnoj baštini i gostoljubivosti, sve se više pozicionira kao privlačna destinacija za posjetitelje koji traže autentičan doživljaj ruralne Hrvatske, a sustavna ulaganja u komunalnu i prometnu infrastrukturu temelj su njenog dugoročnog razvoja i jačanja kvalitete života.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Varaždinsko Gradsko povjerenstvo u roku obavilo procjenu šteta od suše

    Iz Grada Varaždina stigla je obavijest o procjeni šteta od prirodne nepogode suše. Naime obavještavaju se oštećenici od prirodne nepogode uzrokovane sušom koji su dostavili prijave procjena šteta u skladu s Javnim pozivom za prijavu prvih procjena štete na poljoprivredi na području Grada Varaždina tijekom ljetnih mjeseci 2025. godine da je Gradsko povjerenstvo Grada Varaždina za procjenu šteta od prirodnih nepogoda završilo, u zakonski propisanom roku, poslove i radnje vezane […]

    today05/11/2025 8

    0%